Обстріл Харківщини на 11 березня: під вогнем прикордонні населені пункти

Окупанти не полишають спроби наступати на деяких напрямках.

Розпочалася триста вісімдесят перша доба російського широкомасштабного вторгнення. Загроза завдання ракетних ударів залишається значною по всій території України. Противник не полишає спроб щодо виходу на адміністративний кордон Донецької та Луганської областей. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Генерального штабу ЗСУ.

Основні зусилля ворог зосереджує на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Мар’їнському та Шахтарському напрямках. Минулої доби наші воїни відбили понад 100 атак противника на зазначених напрямках.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Противник продовжує інженерне обладнання місцевості у прикордонних районах Брянської та Курської областей. Окупанти обстріляли з мінометів та артилерії райони населених пунктів Стрілеча, Стариця, Огірцеве, Амбарне, Фиголівка, Новомлинськ, Дворічна, Западне і Кам’янка Харківської області.

На Лиманському напрямку противник намагається покращити тактичне положення. Вів безуспішні наступальні дії у напрямку населених пунктів Гряниківка, Масютівка, Невське, Кремінна, Білогорівка, Спірне та Федорівка. Здійснив артилерійські обстріли понад 20 районів населених пунктів, зокрема, Гряниківки, Масютівки, Кислівки, Піщаного і Крохмального Харківської області.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Екологічні збитки Харкову сягають 200 млрд гривень: подробиці

У Харкові накопилося дуже багато будівельного сміття.

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування відбулося сьогодні, 10 березня, у місті Харкові. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посланням на інформацію Харківської міської ради.

В рамках заходу Харківський міський голова Ігор Терехов доповів про поточну екологічну ситуацію в місті. Зокрема, він зазначив, що військова агресія стала одним із основних чинників забруднення навколишнього середовища. За попередніми підрахунками, завдані екологічні збитки сягають 200 млрд грн.

Мер зазначив, що через постійні обстріли у Харкові було пошкоджено понад 5,5 тис. об’єктів. Ці руйнування призвели до колосального накопичення будівельного сміття: залишків різноманітних матеріалів, пластику та скла, які потребують термінової переробки.

Ігор Терехов повідомив, що захоронення основної маси відходів здійснюється на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів, робота якого через регулярні обстріли була відновлена лише у вересні 2022 року. Протягом шести місяців сміття та відходи від руйнувань вивозилися на пр. Льва Ландау. Зараз на полігоні працює дробильна машина для переробки будівельного сміття, але її потужності не вистачає.

Також Ігор Терехов звернув увагу на погіршення показників атмосферного повітря. За його словами, через постійні обстріли у Харкові сталося чимало пожеж, у тому числі значних, які супроводжувалися викидами в атмосферу продуктів горіння.

"Впевнений, що разом ми знайдемо шляхи розв'язання зазначених проблем, реалізуємо всі поставлені завдання та відродимо міське еко-середовище", - наголосив мер Харкова.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися