У Харкові рекламодавця оштрафували на майже 7000 грн: подробиці

Рекламодавця оштрафували за розміщення реклами російською мовою

До Держпродспоживслужби надійшло звернення споживача щодо порушення законодавства про рекламу. Було виявлено розміщення в Харкові зовнішньої реклами російською мовою. Перевірка встановила, що на спеціальній конструкції розміщено зовнішню рекламу з інформаційним полем російською мовою: “ОДЕЖДА И ОБУВЬ ИЗ ЕВРОПЬІ” з ознаками порушення закону України “Про рекламу”. Відповідно до закону мовою реклами є державна мова. Про це інформують "Коментарі. Харків" з посиланням на повідомлення пресслужби Держпродспоживслужби.

До того ж, суб’єкт господарювання не надав інформацію щодо вартості розповсюдженої реклами, яку затребувала Держпродспоживслужба.

У службі вирішили оштрафувати рекламодавця за наступні порушення:

  1. Ненадання документів, пояснень, необхідних для здійснення повноважень ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області щодо контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу, що є порушенням абз. 1 ч. 2 ст. 26 Закону України “Про рекламу”.

  2. Розміщення зовнішньої реклами на спеціальній конструкції з інформаційним полем російською мовою: “ОДЕЖДА И ОБУВЬ ИЗ ЕВРОПЬІ”, що є порушенням ч. 1 ст. 6 Закону України “Про рекламу”.

Розмір штрафу становить 6783,00 грн (1700+5083).

У службі повідомили, що рекламодавець відмовився сплачувати штраф у добровільному порядку. Тож було ухвалено рішення звернутися до суду. 

Харківський окружний адміністративний суд вирішив задовольнити адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області до фізичної особи-підприємця про стягнення штрафу.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що на Харківщині суд арештував майно та корпоративні права громадян РФ на суму майже 15 млн грн.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Джерело: https://kh-consumer.gov.ua/
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися