На Харківщині продають агропромислове підприємство

Підприємство в Богодухівському районі має окупитися за два роки

На продаж виставили завод з глибокої переробки соняшнику на Харківщині. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію видання "Агропортал".

Проєкт розрахований на переробку 5 т фосфатидного концентрату на добу (1500 т фосфатидного концентрату на рік з одержанням 1000 т сухого порошку лецитину та 450 т екстракційної олії). 

"Технологічний процес передбачає приймання, зберігання фосфатидного концентрату, його очищення, екстракцію фосфатидів органічним розчинником, сушіння порошку від вологи та розчинника, регенерацію розчинника, фасування готової продукції", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що іноземний інвестор, який призупинив фінансування проєкту, вже вклав у нього €3,3 млн (80% від загальної вартості проєкту), додаткові необхідні інвестиції у запуск виробництва складають €0,8 млн. Термін окупності інвестицій — до 2 років. Економічні розрахунки надаються за запитом.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про суд над нотаріусом, що допоміг незаконно присвоїти агропідприємство. Київською окружною прокуратурою Харкова затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно приватного нотаріуса за фактами зловживання своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило потерпілому тяжкі наслідки, та видачі завідомо неправдивого офіційного документа (ч. 3 ст. 365-2, ч. 2 ст. 366 КК України). Про це "Коментарі. Харків" повідомляють з посиланням на інформацію Харківської обласної прокуратури. У жовтні 2022 року приватний нотаріус посвідчив довіреність, відповідно до якої власник фермерського господарства нібито уповноважив іншу особу бути його представником. Насправді ж власник агропідприємства і гадки про це не мав — відповідних документів він не підписував та не міг бути присутнім при цьому, знаходячись у зоні ведення активних бойових дій на території Харківської області. Крім того, обвинувачений не був включений до переліку нотаріусів, які працюють під час дії воєнного стану, а тому взагалі не мав права вчиняти нотаріальні дії. Діючи всупереч вимогам законодавства України, нотаріус зареєстрував зазначену довіреність. Цим він допоміг зловмисникам — діючи на підставі довіреності, вони здійснили зміну засновника та кінцевого бенефіціарного власника фермерського господарства. У результаті потерпілий втратив частку у статутному капіталі підприємства на суму 5 млн грн.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися