У Харкові - нові тарифи: скільки будемо платити за тепло і гарячу воду

На формування тарифів у Харкові вплинули кілька факторів, основний з них - зниження вартості газу

У Харкові переглянули тарифи на тепло, зменшивши їх для всіх категорій споживачів на 13-19% і встановивши єдиний тариф - 1100 гривень за гігакалорію.

За словами заступника гендиректора "ХТМ" Марини Магомедової, на формування тарифів вплинули кілька факторів, основний з них - зниження вартості газу.

"Діючі тарифи були визначені шляхом коригування витрат у 2012 році. За цей період відбулися зміни. Вони коригувалися в частині газу, теплової енергії і зарплати. За цей період відбулися зміни у законодавчій базі, порядку формування тарифів, які встановлює НКРЕКУ. На необхідність встановлення нових тарифів на тепло і гарячу воду вплинуло зменшення обсягів виробництва, транспортування тепла (майже на 1 мільйон кілокалорій). Це пов'язано з кліматичними змінами, збільшенням температури повітря за останні п'ять років, встановлені лічильники на будинках у місті Харкові. Зменшення вартості природного газу, за травень сума склала 2275, 72 гривень за тисячу метрів кубічних, з лютого взята вартість газу - 3948 гривень. Зменшення склало 37,2%", - говорить Магомедова.

Тарифи вже прийняли, але тепер їх має затвердити нацрегулятор НКРЕ. Дату, коли ці тарифи почнуть діяти, "ХТМ" не називають: якщо встигнуть затвердити в Києві, то харків'яни платитимуть по-новому вже з початком опалювального сезону.

Скільки будемо платити:

- за тепло 1100 гривень за гігакалорію (зараз 1268 грн)

- за гарячу воду 80.00 гривень за кубометр (зараз 93.22 гривні при наявності сушилки для рушників і 86.32 грн без нього).

Нагадаємо, в Харківській області прийняли рішення не послаблювати обмеження, а сам карантин продовжити до 31 червня.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися