Тонкий лід: на Харківщині не змогли врятувати рибалку з крижаної води

Рятувальники ДСНС лише змогли дістати тіло загиблого чоловіка.

11 березня на Печенізькому водосховищі Старосалтівської громади Чугуївського району двоє чоловіків, які рибалили поблизу дамби провалились під кригу. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію ГУ ДСНС у Харківській області.

Іншим рибалкам вдалось врятувати з крижаної води одного чоловіка. Інший, на жаль, пішов під лід та загинув.

Згодом водолази Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України, які прибули до місця події, підняли тіло загиблого чоловіка 1965 року народження з дна водосховища.

Врятованого рибалку доправили до пункту незламності, що розташований у місцевій пожежно-рятувальній частині, де йому була надана допомога. Рятувальники зігріли постраждалого та напоїли теплим чаєм.

Тож рятувальники вкотре нагадують правила, дотримання яких може зберегти життя:

• не можна виходити на тонкий лід та перевіряти його міцність ударом ноги,

• не можна стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці,

• не можна пробивати багато лунок близько одна від одної,

• не можна ловити рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, навіть, якщо там добре „клює”,

• під рукою треба мати міцну мотузку 12-15 метрів,

• поруч з лункою варто  тримати дошку або велику гілку,

Якщо ви все ж таки опинилися у крижаній воді, а поряд нікого немає, розкиньте руки та намагайтеся утримуватися на поверхні.

Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід у бік, звідки прийшли та повзти до берега.

Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи, розкинувши в сторони руки та ноги, використовуючи дошки або інші предмети, які є під руками.

Безпечним вважається лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки або риболовлі – не менше 10-12 сантиметрів, для масового катання на льоду – 25 сантиметрів.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

На Харківщині проходить евакуація: вивозять усіх, хто хоче

Через щоденні ворожі обстріли Куп'янської громади продовжується евакуація звідти цивільного населення, передусім сімей з дітьми та маломобільних людей. Про це в ефірі "Єдиних новин" розповів начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, інформують "Коментарі. Харків".

"Зусиллями ОВА та за допомогою волонтерських організацій ми вивозимо усіх, хто хоче залишити небезпечні місця. Усі евакуйовані люди отримують гуманітарну допомогу та безкоштовне житло або у відносно безпечних районах Харківщини, або за межами області. Так, Житомир зараз готовий розмістити в достатньо комфортних умовах 500 сімей з дітьми із Куп'янська". – розповів очільник області.

Він також повідомив, що енергетики області дві доби безперервно працювали над ліквідацією наслідків ракетного удару для енергосистеми Харківщини. Наразі в Харкові електропостачання повністю відновлено для споживачів та об'єктів критичної інфраструктури.

У Харкові діють графіки погодинних відключень

В Харкові після аварійного ремонту частково повернуто в роботу одну з теплових електростанцій, а також знову працює в мережі один з об’єктів магістральних мереж НЕК "Укренерго". Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію енергокомпанії.

Критична інфраструктура міста повністю заживлена, продовжується робота над можливістю повного відновлення електропостачання міста та області.

Все ще діють мережеві обмеження у Житомирській та Харківській областях, які призводять до необхідності застосовувати графіки погодинних відключень. Ці графіки складають і застосовують обленерго.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися