У Харкові викрили ботоферму: на кого працювали

Кіберполіція у Харкові викрила чоловіка на адмініструванні ботоферми

Зловмисник створив та адміністрував технічний ресурс, що дозволяє автоматизовано створювати  фейкові облікові записи. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Поліції Харківської області.

52-річного харків’янина викрили співробітники управління протидії кіберзлочинам у Харківській області ДКП НПУ спільно зі слідчими відділу поліції №2 Харківського РУП №3  ГУНП в Харківській області. До проведення слідчих дій також залучили співробітників батальйону поліції особливого призначення.

Чоловік вирішив отримати додатковий заробіток здійснюючи технічний супровід та адміністрування GSM-шлюзів (ботоферма), сприяв у реєстрації фейкових облікових записів у соціальних мережах, месенджерах та  надавав цю інформацію замовнику послуг. Оплату отримував на криптогаманець.

Замовником виявився представник країни-агресора, який використовував фейкові облікові записи для  розповсюдження неправдивої інформації на території України для здійснення спам-розсилки.

За місцем мешкання фігуранта поліцейські провели обшук. Вилучено gsm-шлюзи, мобільний телефон, системний блок, банківські картки, велика кількість сім-карток мобільних операторів.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 6 років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова.

шахраї у Харкові

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Що буде з "офісниками" у Харкові – думки експертів

У Харкові та багатьох обласних містах почалася активна боротьба з так званими "кол-центрами" чи "офісниками", як їх називають в народі. Цей вид незаконного заробітку існує вже декілька років. При чому ця діяльність організована, масштабна і навіть шукачі роботи в об'явах стикаються з пропозиціями шахрайства. Ще минулого року у ЗМІ писали, як шахраї звали українців на роботу та пропонували ошукувати лише росіян та заробляти від 50 тисяч.

Проте вже у травні цього року Верховна Рада утворила Тимчасову слідчу комісію для розслідування можливої неправомірної діяльності пов’язаної з незаконними фінансовими операціями та шахрайством кол-центрів та фінансових пірамід. Одразу за цим пішли гучні справи із затриманнями у Дніпрі, Києві, на Волині та Одещині. У цей список потрапив і Харків. І вже в цьому випадку ошукували українців та жителів Європи.

Журналіст видання "Коментарі. Харків" запитала у експертів, чому лише у травні почалася активна боротьба з такими шахраями та чи можливо викорінити "офісників" з їх масштабами, або "кол-центри" працюватимуть, але більш приховано. Відповіді – за посиланням.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися