На Харківщині зростає кількість злочинів: що з цим робити

Криміногенну ситуацію завжди послаблює велика кількість людей

У Харківській області збільшується кількість кримінальних правопорушень. У поліції Харківської області на офіційний запит порталу "Коментарі. Харків" відповіли, що в І півріччі 2023 року, в порівнянні з І півріччям 2021 року, рівень злочинності підвищився на 21% (15123 кримінальних правопорушень проти 12460). При цьому у 2022 році, порівняно з 2021 роком, рівень злочинності знизився на 21% (18730 кримінальних правопорушень проти 23766).

Найчастіше, за даними поліції Харківської області, у 2022 році на території регіону реєструвалися крадіжки - 6035, та шахрайства - 1412. У І півріччі 2023 року на території області також найчастіше реєструвалися крадіжки - 4177, та шахрайства - 2898.

Політолог Світлана Кушнір пояснила, що така ситуація - це наслідки війни. “Кожна неконтрольована ситуація, а війна - це неконтрольована ситуація, породжує бідність, а за нею йде погіршення криміногенної ситуації - збільшення випадків крадіжок, вбивств, насилля. Згадуючи 2022 рік варто зазначити, що частина області опинилася в окупації та ми не знаємо, що тоді відбувалося на захоплених територіях. Частина людей виїхала, і пустуючі будинки приваблювали крадіїв”, - пояснила політолог. 

Експерт зазначила, коли території були деокуповані, населені пункти повернулися під контроль української влади, до своїх домівок почали повертатися мешканці і виявили, що майно викрадене. 

Також не варто забувати, що для ефективної роботи не вистачає поліцейських, адже частина з них пішла на фронт боронити Україну. Тож, злочини не розкриваються у повному масштабі. А нерозкритий злочин - це непокараний злочин, тож злочинці вважають, що якісь протиправні дії їм “зійдуть з рук”. 

Світлана Кушнір пояснила, що криміногенну ситуацію завжди послаблює велика кількість людей. Тож, коли на звільнених територіях відновлять роботу підприємства, повертатиметься значна кількість людей, то правопорушень стане менше, адже майно буде умовно під наглядом. Інший спосіб зменшити кількість кримінальних правопорушень - це посилення відповідних заходів особовим складом правоохоронних підрозділів патрульної поліції. “Однак тут потрібно пам'ятати, що існує певний брак кадрів, і щоб його ліквідувати, потрібно проводити серйозну підготовку. До того ж ризики під час виконання завдань у поліцейських можуть значно зрости, адже на руках у злочинців після початку широкомасштабного наступу Росії опинилося чимало зброї. Тож потрібно не тільки підготувати ефективні кадри, а й переглянути рівень заробітної плати та соціальні гарантії у випадку травми чи загибелі поліцейського”, - переконана експерт.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що жителям Харківської області розповіли про поширені шахрайські схеми.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися