Росіяни знову розганяють фейки про Харків

“Україна за допомогою Інтерполу мобілізує чоловіків за кордоном” – фейк пропаганди держави-агресора.

На декількох інформаційних ресурсах та в Телеграм-каналах російських пропагандистів з’явились повідомлення, що начебто Україна подає в розшук Інтерполу чоловіків, які виїхали з країни, аби повернути їх з Європи і відправити на фронт. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківського антикорупційного центру.

Пропагандисти посилаються на начальника слідчого управління ГУНПУ в Харківській області Сергія Болвінова.

Зазначається, що начебто поліція через Інтерпол шукає чоловіків-українців в Європі для повернення їх на територію Харківської області. Також наводяться дані, що в базу міжнародної організації внесено уже 25 чоловіків.

Насправді це фейк та маніпуляція.

фейки про Харків

Пост Сергія Болвінова щодо співпраці з Інтерполом дійсно був у соцмережах. Але стосується він не звичайних українців у Європі, а саме колаборантів, які співпрацювали з росіянами під час окупації частини Харківської області. "Коментарі. Харків" детально писали про це.

Фейки про Харків

У пості Болвінова зазначається, що кожного, хто був причетний до співпраці з росіянами під час окупації Харківщини, додають до всеукраїнської бази та передають заявку в Інтерпол. Слідчі повідомляють іноземних колег про те, що це не “жертви війни” або політичні біженці, якими вони намагаються там виглядати, а підозрювані у кримінальних злочинах в Україні.

До бази Інтерполу вже передали дані на 25-х утікачів. Підстава – повідомлення про підозру в колабораційній діяльності, державній зраді, пособництві державі-агресору.

Як бачимо, в оригіналі поста Болвінова мова про чоловіків-українців в Європі не йде взагалі.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Історія станції метро "Київська" у Харкові не закінчується

Минулого тижня на станції метро "Київська" у Харкові замінили літери російськомовної версії назви станції на українські. Проте більшість харків’ян були незадоволені тим, що літери замінили пластиком. У КП "Харківський метрополітен" роз’яснили, чому було прийняте таке рішення та чи будуть замінені пластикові букви на станції.

Учора ж активісти організації "Деколонізація. Україна" опублікували ще одне фото зі станції "Київська", де на одному з фігурних елементів з написом "Київ" видніються символи радянських часів.

Що знайшли на станції, та що пишуть люди у коментарях – читайте за посиланням.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися