Росіяни знов поширюють фейки про Харків

Боєць ЗСУ побив студента у Харкові за розмови російською – фейк пропаганди рф

Декілька днів тому у російському телеграм-каналі, орієнтованому на мешканців Харкова та області, з’явилось повідомлення про те, що начебто боєць 3-ої бригади ЗСУ капітан Лезенюк побив студента у Харкові за те, що той розмовляв російською мовою. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківського антикорупційного центру.

фейки про Харків

Фото повідомлення
з телеграм-каналу

Пропагандисти стверджували, що Лезенюк схопив хлопця за куртку, кинув на землю та почав бити ногами. Начебто бійцю ЗСУ не сподобалося, що група студентів розмовляла російською мовою. У повідомленні йшлося про те, що сутичку зупинили очевидці, а Лезенюка затримали.

Жодного фото або відео інциденту на підтвердження викладеного пропагандисти не надали.

Повідомлення почало ширитись анонімними пропагандистськими російськими ресурсами. Жодної інформації щодо подібної бійки у харківських ЗМІ та телеграм-каналах не було.

Як виявилось, тому, що це – фейк.

Росіяни розмістили у повідомленні фотографію начебто капітана Лезенюка (такої особи теж не вдалось ідентифікувати).

фейки про Харків

Фото –
телеграм-канал

Але це світлина не Лезенюка, а іншої людини. Це доволі розповсюджена риса фейків російської пропаганди.

На фото – офіцер 95-ої окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ Юрій Кочевенко. Це скрин із відео від травня 2022 року, на якому Кочевенко повідомляє про знищення росіянами Георгіївського скиту Святогірської лаври (храм УПЦ МП) у Донецькій області.

фейки про Харків

Фото сюжету
8-каналу

"У підсумку маємо вигадану історію, для якої використали фото іншого бійця ЗСУ. Російська пропаганда учергове за допомогою фейку намагається розкачати в українському суспільстві “мовне питання” з наративом, що в Україні б’ють усіх, хто розмовляє російською", – зазначають у ХАЦ.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У Харківській області активно оформлюють закордонні паспорти дітям: з якою метою

На Харківщині оформили паспортні документи вихованцям трьох дитячих будинків сімейного типу

Документування дітей – один із пріоритетних напрямків роботи Міграційної служби. Так, на Харківщині міграційники продовжують надавати послуги дитячим будинкам сімейного типу. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію ГУ ДМС у Харківській області.

З якою метою документують дітей – читайте за посиланням.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися