На Харківщині земельний скандал: знову страждає держава

Усе через недобросовісного орендаря

Керівник Чугуївської окружної прокуратури Харківської області подав до суду позовну заяву в інтересах держави до ДП "Дослідне господарство "Борки" Інституту овочівництва та баштанництва НААН України" та фермерського господарства про визнання договору недійсним, повернення земельних ділянок у власність держави.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України "Деякі питання управління об'єктами державної власності" ДП "ДГ "Борки" було передано зі сфери управління НААН до Фонду державного майна України. Водночас встановлено, що між ДП "ДГ "Борки" ІОБ НААН України та фермерським господарством у травні 2023 року укладено договір на посів, вирощування та збирання сільськогосподарської продукції без погодження із ІОБ чи НААН України.

Предметом зазначеного договору є взаємні зобов’язання сторін щодо організації та виконання робіт із посіву, вирощування та збирання сільськогосподарської продукції рослинництва високої якості на землях сільськогосподарського призначення загальною площею майже 565 га.

Сторонами домовлено, що вартість робіт з розробки технологічних карт та надання агрономічних послуг за кожен рік дії даного договору складає майже 900 тисяч гривень.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про захоплення земельної ділянки у Харкові. Керівник Немишлянської окружної прокуратури м. Харкова подав до суду позовну заяву в інтересах держави в особі Харківської міської ради до двох фізичних осіб щодо стягнення шкоди, спричиненої самовільним зайняттям земельної ділянки, у сумі майже 600 тисяч гривень. Про це "Коментарі. Харків" повідомляють з посиланням на інформацію Харківської обласної прокуратури.  Брат та сестра придбали у Харкові квартиру по вулиці Хабарова. Після цього за рахунок власних коштів, самовільно, без розробки та погодження проекту, отримання дозволу на початок будівельних робіт, здачі об’єктів до експлуатації провели реконструкцію належної їм квартири, зробивши житлову прибудову та мансарду, а також збудували надвірні споруди. По факту, вони організували мініготель з альтанками, огороджений парканом. При цьому нелегально захоплена братом та сестрою земельна ділянка площею 0,27 га належить до земель комунальної форми власності.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися