Харківська міська рада віддала в оренду узбережжя річки Харків: що буде із «Зеленим каркасом»

Ділянку передали в оренду для будівництва житлового комплексу

У середу на сесії Харківської міськради серед земельних питань депутати розглянули рішення про надання в оренду ТОВ “Європартнер компані” до 1 грудня 2026 року земельної ділянки площею 2,7 гектара по пров. Шевченківському, 50 для будівництва житлового комплексу (район Журавлівського гідропарку). Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківського антикорупційного центру.

picture

"Цю територію можна назвати прибережною зоною річки Харків. Є певні загрози, що забудова цієї зони зашкодить проєкту “Зелений каркас”, який обіцяла створити міська влада. Ще за декілька років до повномасштабного російського вторгнення у Харкові з’явилась ідея створення “зелених коридорів”, її розробляли та просували харківські архітектори та урбаністи. Під час передвиборчої кампанії у 2021 році міський голова Ігор Терехов та загалом міська влада підхопила цю ідею та пообіцяли реалізувати її. Проєкт, зокрема, передбачав створення вздовж річки Харків 11-кілометрової зеленої паркової та вело-пішохідної зони, які повинні поєднати Салтівку та центр міста і створити простір для відпочинку та мобільності харків’ян, а також зберегти екологічний ареал у центрі міста", – зазначили розслідувачі ХАЦ.

picture

picture

Ділянка, яку передають в оренду, не вперше привертає увагу антикорупційного центру. 5 липня 2021 року Господарський суд Харківської області задовольнив позов прокуратури щодо розірвання договору оренди між Харківською міськрадою та ТОВ “Європартнер компані” саме на цю земельну ділянку.

У суді прокуратура вважала, що процедура передачі земельної ділянки в оренду декілька років тому відбувалась без проведення земельних торгів, що є порушенням вимог ст. 124, 134 Земельного кодексу України та ст. 16 Закону України “Про оренду землі”. Суд підтримав позицію прокуратури.

Також прокуратура подавала заяву про забезпечення позову, у якій просила заборонити ТОВ “Європартнер компані” підготовчі, будівельні, демонтажні, земельні роботи на цій ділянці до вирішення справи в апеляційній інстанції та набрання рішенням законної сили.

Зазначалося, що на адресу прокуратури надійшла скарга власників квартир ЖК “Пташка” про порушення законодавства у сфері архітектурно-будівельної діяльності. Жителі повідомляли, що на ділянці вже розпочате будівництво без відповідних документів на забудову та дозволів на початок проведення підготовчих будівельних робіт, що буде обмежувати вільний доступ  до місць відпочинку, зони гідропарку.

Апеляційний суд та касація в задоволенні заяви прокурора про забезпечення позову тоді відмовили.

Щодо апеляційних скарг “Європартнер компані” та міськради на рішення про повернення ділянки у комунальну власність, то апеляційний суд зупинив провадження у справі до закінчення перегляду Верховним Судом у складі судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності іншої справи.

Зазначається, що на той момент власниками “Європартнер компані” були депутат Харківської міськради від забороненої зараз партії “ОПЗЖ” (депутатська група “Відновлення України”) Едуард Тичков, а також Кирило та Олександр Басяєви. Повідомляється, що Тичков у 2019 році був співвласником російської фірми ТОВ “Торговый дім Росизопром". Зараз власниками фірми є лише Басяєви.

picture

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Куди звертатися харків’янам, якщо зникло світло (корисні контакти)

Власністю АТ "Харківобленерго" є кабельні і повітряні електромережі, які ідуть лише до ввідного щитка будинків. Електромережі всередині обслуговує управитель – комунальне чи інше підприємство, а також ОСББ.

Проводка в квартирі чи приватному домоволодінні – відповідальність власника житла, а вуличне освітлення – сфера компетенції місцевих комунальників. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію АТ "Харківобленерго".

Таким чином, якщо немає світла тільки у вашій оселі, і автомати/запобіжники в порядку, вам потрібно звернутися до приватного електрика або спеціалізованої організації, які знайдуть причину знеструмлення та вирішать проблему.

У разі відсутності електрики на сходовій клітці або у вашому багатоквартирному будинку, телефонуйте до комунальних служб або зверніться до голови ОСББ. Якщо без електроенергії одразу кілька будинків, тоді повідомити про це або дізнатися причину знеструмлення ви можете в АТ "Харківобленерго". Для цього є декілька способів – дивіться за посиланням.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися