У Харкові пішла з життя викладач університету

27 листопада пішла з життя видатна учена-криміналіст Віолетта Коновалова

27 листопада на 97 році пішла із життя видатна учена-криміналіст, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, Заслужений професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, заслужений діяч науки і техніки України, професор Віолетта Омелянівна Коновалова. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

picture

Видатний вчений та педагог Віолетта Омелянівна Коновалова зробила великий внесок у розвиток правової науки, юридичної освіти та Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

"Життєвий шлях Віолетти Омелянівни став яскравим прикладом благородного служіння науці, обраній справі, вірності своїм ідеалам та переконанням. Все життя вона гідно несла горде звання Вченого, була взірцем інтелігентності, інтелектуальності, етики, честі. Її творчі сили, енергія, величезний науковий і педагогічний талант завжди були спрямовані на розвиток юридичної освіти та науки, підготовку висококваліфікованих фахівців-юристів та науково-педагогічних кадрів. Вона була не лише вчителем, а ще і другом для своїх учнів", – зазначають в університеті.

Основними напрямками наукових досліджень Віолетти Омелянівни були засади загальної теорії криміналістики, криміналістичної тактики, юридичної психології. Віолетта Омелянівна Коновалова — перша жінка у світі, котра здобула звання доктора юридичних наук у царині криміналістики. Професор Коновалова започаткувала новий підхід до використання у криміналістичній тактиці досягнень логіки і психології, що відкрило нові можливості для слідчої та судової практики.

Талановита і працелюбна, вона є автором понад сотні вагомих праць, досліджень, які стали джерелом подальших наукових пошуків вчених всього світу, а її пошуки і напрацювання – початком багатьох дисциплін у вищих школах нашої держави та близького зарубіжжя.

Заслужений діяч науки України. Нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, медаллю "За доблесну працю", медаллю Герберта Манса, Золотою медаллю Національної академії правових наук України, Почесною відзнакою (медаллю) з нагоди 90-річчя Національної академії внутрішніх справ України, Медаллю до 95-річчя Вищої школи МВС України, Почесним знаком (орденом) І ступеня Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Відзначена Подякою Міністерства освіти і науки України. Державний стипендіат як видатний діяч науки (2001-2004), лауреат Премії імені Ярослава Мудрого (2001, 2003, 2006, 2017). Заслужений професор Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Куди звертатися харків’янам, якщо зникло світло (корисні контакти)

Власністю АТ "Харківобленерго" є кабельні і повітряні електромережі, які ідуть лише до ввідного щитка будинків. Електромережі всередині обслуговує управитель – комунальне чи інше підприємство, а також ОСББ. Проводка в квартирі чи приватному домоволодінні – відповідальність власника житла, а вуличне освітлення – сфера компетенції місцевих комунальників. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію АТ "Харківобленерго".

Таким чином, якщо немає світла тільки у вашій оселі, і автомати/запобіжники в порядку, вам потрібно звернутися до приватного електрика або спеціалізованої організації, які знайдуть причину знеструмлення та вирішать проблему.

У разі відсутності електрики на сходовій клітці або у вашому багатоквартирному будинку, телефонуйте до комунальних служб або зверніться до голови ОСББ. Якщо без електроенергії одразу кілька будинків, тоді повідомити про це або дізнатися причину знеструмлення ви можете в АТ "Харківобленерго". Корисні контакти – дивіться за посиланням.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися