Що сталося з унікальною книгою в Харківській області (ФОТО)

Музейники, як під час минулої війни, надійно заховали старовинну книгу

На деокупованих територіях Харківської області триває процес порятунку культурної спадщини Харківщини. Музейні експонати евакуюють далі від фронту, їх консервують і, за потреби, реставрують. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА. 

Заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська розповіла, що одним із найцінніших експонатів, які виставлялися в Ізюмському краєзнавчому музеї до повномасштабного вторгнення ворога, було Напрестольне Євангеліє 1707 року. Старовинне видання подарував Ізюму гетьман Іван Мазепа. Цінність представляє як сам фоліант, так і оздоблений сріблом і позолотою оклад.

У Харківській ОВА розповіли, що під час Другої світової війни Євангеліє рятували від нацистів. Після реставрації у 1990-их роках його повернули до Ізюмського краєзнавчого музею ім. М.В. Сібільова, де воно експонувалося до початку захоплення військами рф Ізюмщини.

З моменту повномасштабного вторгнення ворога музейники, як під час минулої війни, надійно заховали старовинну книгу. Директорка музею Галина Іванова розповіла, що зараз старовинне видання перебуває на консервуванні та реставрації в філіалі одного з реставраційних центрів. Попередньо, процес реставрації буде тривалим, проте цінне Євангеліє все одно повернеться до Ізюма.

Сама будівля Ізюмського краєзнавчого музею зазнала пошкоджень під час окупації – було зруйновано покрівлю. Від цього постраждала й частина колекції музею, експонати діставали з-під завалів, висушували, вичищали. Усе це музейники часто робили під “прильотами”. Невдовзі розпочнеться відновлення пошкодженої будівлі. 

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, як відновлюють села в Харківській області.




Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися