В Харкові прокуратура розслідує дії обслуговуючих кооперативів, які ухилилися від сплати податків

Замість житлової забудови кооперативи продали землю та не сплатили податки

В Харкові прокуратура розпочала розслідування за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Про це "Коментарі. Харків" дізналися в перс-службі прокуратури Харківської області.

За версією слідства, у 2010 – 2011 роках Харківська міська рада безкоштовно виділила для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови земельні ділянки загальною площею приблизно 16,4 га. У власність ці ділянки отримали сім обслуговуючих кооперативів.

Але, замість будівництва, кооперативи продали землю фізичним особам. При цьому, відповідно до вимог Податкового кодексу України, обслуговуючі кооперативи мали сплатити податки на прибуток від цих правочинів. Однак, службові особи кооперативів ухилились від сплати податків, подавши фіскальним органам звіти з недостовірними відомостями.

Щоб приховати злочинні дії, частину цих кооперативів ліквідували через господарський суд, при цьому до суду подали підроблені документи, та за рішенням засновників.

Відомості в ЄРДР внесли за ч. 3 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах).

Раніше "Коментарі. Харків" писали, що у Харкові прокуратура взялася за фірму, яка поставляла неякісні опори для моста на Льва Ландау. Завдані збитки оцінили більш ніж в 1,5 мільйона гривень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися