У Харкові розробляють проєкт видобутку води з артезіанських свердловин

Через бойові дії проблема стану річок стала актуальнішою.

У місті Харкові проводиться розробка проєкту видобутку води з артезіанських свердловин. Про це сьогодні, 10 березня, на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов, інформують "Коментарі. Харків".

За його словами, у такий спосіб планують забезпечити якісною водою близько 20% населення.

Мер зазначив, що через бойові дії проблема стану річок стала ще актуальнішою, адже ворог цілеспрямовано обстрілював інфраструктуру для збирання, очищення та постачання води. За його словами, руйнації та пошкодження об’єктів КП "Харківводоканал" завдали значної шкоди довкіллю. Так, тільки по одному з об’єктів системи водопостачання та водовідведення, які знаходяться у Харкові, збитки сягають понад 221 млн грн.

Через це, за словами міського голови, виникла нагальна потреба актуалізувати законодавство, яке регулює відносини з суб’єктами господарювання, віднесеними до об’єктів критичної інфраструктури. Зокрема, Ігор Терехов звернувся до депутатів з проханням на час дії військового стану звільнити комунальні підприємства від сплати екологічного податку, а також передбачити у державному бюджеті України на 2023 рік кошти для проведення річного водообміну в Краснопавлівському водосховищі.

"Це значно покращить екологічну ситуацію в регіоні, підвищить якість питної води в місті Харкові та населених пунктах Харківської області, частина з яких перебуває в окупації та зоні бойових дій, що, в свою чергу, призвело до погіршення якості та умов доступу населення до питної води", - наголосив Ігор Терехов.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Екологічні збитки Харкову сягають 200 млрд гривень: подробиці

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування відбулося сьогодні, 10 березня, у місті Харкові. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посланням на інформацію Харківської міської ради.

В рамках заходу Харківський міський голова Ігор Терехов доповів про поточну екологічну ситуацію в місті. Зокрема, він зазначив, що військова агресія стала одним із основних чинників забруднення навколишнього середовища. За попередніми підрахунками, завдані екологічні збитки сягають 200 млрд грн.

Мер зазначив, що через постійні обстріли у Харкові було пошкоджено понад 5,5 тис. об’єктів. Ці руйнування призвели до колосального накопичення будівельного сміття: залишків різноманітних матеріалів, пластику та скла, які потребують термінової переробки.

Ігор Терехов повідомив, що захоронення основної маси відходів здійснюється на Дергачівському полігоні твердих побутових відходів, робота якого через регулярні обстріли була відновлена лише у вересні 2022 року. Протягом шести місяців сміття та відходи від руйнувань вивозилися на пр. Льва Ландау. Зараз на полігоні працює дробильна машина для переробки будівельного сміття, але її потужності не вистачає.

Також Ігор Терехов звернув увагу на погіршення показників атмосферного повітря. За його словами, через постійні обстріли у Харкові сталося чимало пожеж, у тому числі значних, які супроводжувалися викидами в атмосферу продуктів горіння.

"Впевнений, що разом ми знайдемо шляхи розв'язання зазначених проблем, реалізуємо всі поставлені завдання та відродимо міське еко-середовище", - наголосив мер Харкова.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися