У Харкові відкрили нову кімнату для дітей: чим вона особлива

У дитячій лікарні №24 відкрили кімнату для реабілітації дітей

Кімнату сенсорної релаксації відкрили у Міській дитячій клінічній лікарні №24. Як повідомили у Департаменті охорони здоров'я, під час війни значно збільшилася кількість дітей із психологічними травмами та нервовими порушеннями, які потребують проведення реабілітаційних заходів та психологічної допомоги, інформують "Коментарі. Харків".

У лікувальному закладі було виділене приміщення площею 50 кв. м, де за підтримки благодійного фонду "Добрі вчинки разом" виконали ремонтні роботи. Кімнату обладнали спеціальним інвентарем. Її можуть відвідувати нормотипові діти з психологічним навантаженням, у тому числі пов'язаним з війною (групові заняття), діти з неврологічними ураженнями та порушенням опорно-рухового апарату (індивідуальні або заняття у мінігрупах).

Для досягнення психологічної реабілітації фахівці будуть використовувати світло-, звуко-, арт- та пісочну терапію, проводити релаксаційні вправи та ігри для корекції страхів та тривоги. Також у кімнаті є масажний килимок, тренажери, сухий басейн.

"Сенсорна кімната сприяє релаксації та дозволяє активізувати різні функції центральної нервової системи. Вона стимулює всі сенсорні процеси, створює позитивне емоційне тло, пробуджує інтерес до дослідницької діяльності, коригує рухові порушення, розвиває моторику", - зазначили у департаменті.

План психологічної реабілітації дітей складатимуть індивідуально, виходячи з особливостей дитини або групи дітей. Курс розрахований десять днів. З урахуванням групових занять щодня кімнату зможуть відвідувати десять дітей, а пройти курс реабілітації з кваліфікованим персоналом щомісяця - 30-35 дітей.

У Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Проблема паркування у Харкові: коли можуть евакуювати автомобіль

Паркування у дворах багатоквартирних будинків стало великою проблемою для водіїв та комунальників Харкова.

Безпекова ситуація у Харкові все ще не налагодилася – час від часу місто та мирні мешканці піддаються ворожим обстрілам з боку російського Бєлгорода. Проте багато людей з початку повномасштабного вторгнення повернулося у Харків, також у місті знайшли свій дім багато вимушених переселенців. У лютому 2023 мер Харкова Ігор Терехов повідомляв, що у місті проживає близько 1 млн 100 тисяч людей, а значить, що стає більше і автівок, які ніде паркувати.

Комунальне підприємство "Комплекс з вивозу побутових відходів" постійно повідомляє про випадки неправильного паркування автомобілів на прибудинкових територіях, а саме поблизу сміттєвих контейнерів, що заважає вивозу побутових відходів та проїзду комунальної техніки.

Журналіст сайту "Коментарі. Харків" звернулася до експертів за коментарями: як діяти у такій ситуації водіям та комунальникам, а також – як можливо вирішити цю проблему?



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися