У Харківській області перейменують місто: вже обрали новий варіант

Жителі громади провели голосування та вибрали нову назву міста.

У місті Первомайський на Харківщині обрали нову назву для свого міста, яке не буде нагадувати про радянські часи. Голосували за нове найменування мешканці громади, після чого остаточний варіант має підтримати депутатський корпус міської ради.

Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Первомайської міської ради Харківської області.

Так, за підрахунками голосів членами комісії визначено, що участь у другому турі  голосування, який тривав 10 днів, взяло 763 особи, з них 603 – онлайн, через платформу Е-Дем, та 160 – офлайн, у міському ЦНАПі.

Голоси за назву міста розподілилися наступним чином, за назву "Добродар" віддали свої голоси 634 жителя громади, що склало 83%, за назву "Хлібодар" - проголосувало лише 129 представників громади, що, відповідно, склало 17% від усіх, хто проявив свою громадську позицію та взяв участь у голосуванні.

Відповідно, до порядку денного чергової 38 сесії, яка відбудеться вже на цьому тижні, буде винесено проєкт рішення "Про затвердження клопотання до Харківської обласної ради щодо внесення подання до Верховної Ради України про перейменування міста Первомайський Харківської області". Далі слово за депутатським корпусом міської ради.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У Харківській області обговорили забезпечення дітей ноутбуками та планшетами

Заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська зустрілася з представниками Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення і Управління ООН з обслуговування проєктів. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

За дорученням начальника ХОВА Олега Синєгубова, під час зустрічі Віта Ковальська розповіла про потреби та виклики освітнього процесу в Харківській області, а також про пошкодження, яких зазнали навчальні заклади в регіоні.

"Сьогодні в нас освіта здійснюється онлайн. Нині пошкоджено або зруйновано приблизно 600 закладів освіти. Проблеми, з якими стикаються діти – недостатність планшетів чи ноутбуків для навчання. Ми вже розпочали забезпечувати учнів, але ще залишається дуже велика потреба", – сказала Віта Ковальська.

Окрім того, порушили питання важливості обладнання шкіл укриттями та забезпечення їх новими автобусами замість тих, що знищили чи викрали окупанти.

"Звичайно, спершу ми зараз розглядаємо допомогу у продовженні онлайн-навчання, зокрема, забезпечення учнів потрібними ноутбуками чи планшетами. Але також ми хотіли б ознайомитися зі списком шкіл, які можна буде відремонтувати першочергово. Щоб, коли дозволить безпекова ситуація, дітям відразу було куди повертатися", – зазначила Регіональний експерт з питань освіти Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення (ECHO) Естер Шукс.Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися