У Харкові департамент ЖКХ за один день роздав три мільйона на ремонти за непрозорою процедурою

Департамент ЖКХ міськради уклав договори на роботи без торгів, а договори навіть не були опубліковані у системі закупівель.

Департамент житлово-комунального господарства 24 квітня уклав майже 20 договорів на поточний ремонт багатоповерхівок на загальну суму понад три мільйона гривень.

Про це Харківському антикорупційному центру стало відомо під час моніторингу сайту “Прозорро”, інформують "Коментарі. Харків".

Всі угоди укладені по непрозорій процедурі, без торгів. Крім того, в систему “Прозорро” не завантажені договори. Тобто Департамент приховав, які саме роботи планує виконувати та кошторисні документи, щодо цін на матеріали.

В основному підряди віддали комунальним підприємствам.

Так, КП “Харківспецбуд” отримав понад 10 договорів на загальну суму майже два мільйона гривень.

Варто зазначити, що ХАЦ неодноразово писав про те, що “Харківспецбуд” купує будівельні матеріали для ремонтів за завищеними цінами.

Ще три договори Департамент ЖКГ міськради віддав три підряди вартістю 455 тисяч гривень комунальному підприємству ХРБП.

Ще три договори підписали з КП “Харківжилбуд” на загальну суму 330 тисяч гривень.

Ще одна угода була підписана з приватною фірмою “Стройстандарт” вартістю 199,4 тис грн.

Нагадаємо, восени 2022 року ХАЦ аналізував освоєння коштів на відновлення житлових будинків у Харкові. Тоді вже сума грошей, які витратили на ремонти, сягнула півмільярда гривень.

Основні підрядники, окрім комунальних підприємств, це наближені до міськради фірми, а процедура відбору не була прозорою. Навіть будматеріали у відомих магазинах комунальники примудряються купувати вище, ніж ціни вказані на сайтах маркетів.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У Харківській області обговорили забезпечення дітей ноутбуками та планшетами

Заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська зустрілася з представниками Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення і Управління ООН з обслуговування проєктів. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

За дорученням начальника ХОВА Олега Синєгубова, під час зустрічі Віта Ковальська розповіла про потреби та виклики освітнього процесу в Харківській області, а також про пошкодження, яких зазнали навчальні заклади в регіоні.

"Сьогодні в нас освіта здійснюється онлайн. Нині пошкоджено або зруйновано приблизно 600 закладів освіти. Проблеми, з якими стикаються діти – недостатність планшетів чи ноутбуків для навчання. Ми вже розпочали забезпечувати учнів, але ще залишається дуже велика потреба", – сказала Віта Ковальська.

Окрім того, порушили питання важливості обладнання шкіл укриттями та забезпечення їх новими автобусами замість тих, що знищили чи викрали окупанти.

"Звичайно, спершу ми зараз розглядаємо допомогу у продовженні онлайн-навчання, зокрема, забезпечення учнів потрібними ноутбуками чи планшетами. Але також ми хотіли б ознайомитися зі списком шкіл, які можна буде відремонтувати першочергово. Щоб, коли дозволить безпекова ситуація, дітям відразу було куди повертатися", – зазначила Регіональний експерт з питань освіти Генерального Директорату Європейської Комісії з питань гуманітарної допомоги та цивільного захисту населення (ECHO) Естер Шукс.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися