Як відбувається «деколонізація» у Харкові: активісти перевірили парк, проспект та метро

Активісти та місцеві мешканці знаходять у Харкові згадки про росію та радянщину.

Громадська організація "Деколонізація. Україна" продовжує виявляти на вулицях, будівлях та у метрополітені Харкова згадки про радянський союз та державу-агресора. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію організації у соцмережах.

Так, на сторінці проєкту з’явилося фото будівлі на проспекті Героїв Харкова зі старим покажчиком – Московський проспект.

"Наші підписники зараз проводять інвентаризацію всіх покажчків з написом - Московський проспект, аби міська рада їх якомога швидше демонтувала", – пишуть активісти.

Проте є й хороші новини. Так, у Харкові на станції метро Героїв Праці закрили рекламою всі десять радянських орденів.

"Тут були і зображнення Леніна, орден жовтневої революції, низка серпів та молотів і написів СССР. Тепер треба знайти нову адекватну назву для самої станції", – зазначають в організації.

Також у "Деколонізація. Україна" звернули увагу на те, що й досі не перейменовано парк імені Горького у Харкові.

"Вже понад рік Харківський парк імені Горького використовує назву "Центральний парк". Саме так його планують перейменувати, проте рішення має затвердити міська рада", – про це розповів речник парку Андрій Кравченко в етері Українського Радіо Харкова.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

На Харківщині про небезпеку оповіщатимуть по-новому

На Харківщину від МКЧХ надійшли нові системи оповіщення Міжнародний Комітет Червоного Хреста передав для потреб Харківської області 65 систем оповіщення. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов подякував представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста за чергову допомогу.

"Постійно працюємо над вдосконаленням системи оповіщення, адже до повномасштабного вторгнення вона насправді була у досить критичному стані. Також дякуємо Міжнародному Комітету Червоного Хреста, зокрема, за генератори, якими вони нас забезпечили. Завдяки цьому обладнанню ми мали стабільне електропостачання і втримали взимку ситуацію на комунальних підприємствах міста та області", – сказав Олег Синєгубов.

Першочергово системи оповіщення спрямують у громади, які найбільше страждають від обстрілів. "Системи оповіщення будуть розподілені  між населеними пунктами Харківської області, щоб місцеві були проінформовані про небезпеку. Ми й надалі співпрацюватимемо з Харківською ОВА для вивчення потреб у регіоні і за можливістю будемо їх покривати", – прокоментував старший фахівець з фінансово-економічної безпеки МКЧХ Тимур Потєхін.

Нагадаємо, раніше в регіон вже надходило 50 сучасних систем оповіщення.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися