У Харківській області заговорили про підтримку ВПО

На Харківщині до обласної програми соціального захисту включили підтримку ВПО

Включення до комплексної Програми соціального захисту населення Харківської області на 2021 – 2025 роки окремого розділу "Підтримка внутрішньо переміщених осіб" дозволить запровадити комплексний механізм реагування на виклики, які виникають під час внутрішнього переміщення людей від моменту евакуації, впродовж їх адаптації в громаді й до повернення додому. Про це повідомила в.о. директора Департаменту соціального захисту населення Харківської ОВА Тетяна Печура.

Сьогодні таке рішення ухвалили 12 травня під час сесії Харківської обласної ради.

 "Це дуже важливе рішення, адже у зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації на територію України у Харківській області майже в чотири рази зросла кількість внутрішньо переміщених осіб. Станом на 10 травня в регіоні зареєстровано понад 487 тисяч внутрішньо переміщених осіб, з них 419 тисяч – стали на облік після 24 лютого 2022 року. Це майже 400 тисяч сімей ВПО, з яких 268 – багатодітні. 127 тисяч переселенців – пенсіонери, 21 тисяча –  люди з інвалідністю, майже 88 тисяч – діти", - повідомила Тетяна Печура.

Зокрема, йдеться про сприяння зайнятості ВПО, доступну психологічну допомогу і реабілітацію, створення умов для безпечного переміщення із населених пунктів у районі проведення воєнних (бойових) дій, задоволення гуманітарних потреб, надання послуг з тимчасового проживання вразливим категоріям ВПО тощо.

"Реалізація цих заходів з підтримки внутрішньо переміщених осіб здійснюватиметься у межах існуючих бюджетних програм, в тому числі із залученням донорської допомоги, без додаткового навантаження на обласний бюджет", – зазначила Тетяна Печура.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

На Харківщині про небезпеку оповіщатимуть по-новому

На Харківщину від МКЧХ надійшли нові системи оповіщення Міжнародний Комітет Червоного Хреста передав для потреб Харківської області 65 систем оповіщення. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов подякував представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста за чергову допомогу.

"Постійно працюємо над вдосконаленням системи оповіщення, адже до повномасштабного вторгнення вона насправді була у досить критичному стані. Також дякуємо Міжнародному Комітету Червоного Хреста, зокрема, за генератори, якими вони нас забезпечили. Завдяки цьому обладнанню ми мали стабільне електропостачання і втримали взимку ситуацію на комунальних підприємствах міста та області", – сказав Олег Синєгубов.

Першочергово системи оповіщення спрямують у громади, які найбільше страждають від обстрілів. "Системи оповіщення будуть розподілені  між населеними пунктами Харківської області, щоб місцеві були проінформовані про небезпеку. Ми й надалі співпрацюватимемо з Харківською ОВА для вивчення потреб у регіоні і за можливістю будемо їх покривати", – прокоментував старший фахівець з фінансово-економічної безпеки МКЧХ Тимур Потєхін.

Нагадаємо, раніше в регіон вже надходило 50 сучасних систем оповіщення.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися