Харківська поліція працюватиме з банкірами: що це дасть харків’янам

Така співпраця допоможе розкривати та розслідувати шахрайські схеми з використанням платіжних систем.

Поліція Харківщини підписала меморандум про партнерство та співпрацю   з Українською мiжбанкiвською асоцiацiєю членiв платiжних систем. Вказана домовленість надасть можливість правоохоронцям Харківщини підвищити рівень своїх знань про злочини, вчинені з використанням платіжних інструментів та платіжної інфраструктури. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Поліції Харківської області.

З метою взаємного обміну актуальною інформацією про злочини у фінансовій сфері 29 червня у місті Київ  підписано меморандум про співпрацю між Головним управлiнням Нацiональної полiцiї в Харкiвськiй областi та Українською мiжбанкiвською асоцiацiєю членiв платiжних систем "ЄМА".      

Асоціація ЄМА була створена в 1999 році як об’єднання українських банків-членів міжнародної платіжної системи Europay, але вже через кілька років стала асоціацією членів обох міжнародних платіжних систем – Visa та Mastercard. Понад 20 років працюють для того, щоб зробити використання безготівкових платіжних інструментів та технологій при розрахунках і кредитуванні в Україні невід’ємними елементами фінансової культури, таким же зручним та звичним, як в країнах G-7 і ЄС.

Згідно з домовленістю в найближчій перспективі отримані знання будуть застосовуватись на практиці під час аналітичного супроводження розкриття та розслідування шахрайських схем, з використанням платіжних систем.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Що буде з "офісниками" у Харкові – думки експертів

У Харкові та багатьох обласних містах почалася активна боротьба з так званими "кол-центрами" чи "офісниками", як їх називають в народі. Цей вид незаконного заробітку існує вже декілька років. При чому ця діяльність організована, масштабна і навіть шукачі роботи в об'явах стикаються з пропозиціями шахрайства. Ще минулого року у ЗМІ писали, як шахраї звали українців на роботу та пропонували ошукувати лише росіян та заробляти від 50 тисяч.

Проте вже у травні цього року Верховна Рада утворила Тимчасову слідчу комісію для розслідування можливої неправомірної діяльності пов’язаної з незаконними фінансовими операціями та шахрайством кол-центрів та фінансових пірамід. Одразу за цим пішли гучні справи із затриманнями у Дніпрі, Києві, на Волині та Одещині. У цей список потрапив і Харків. І вже в цьому випадку ошукували українців та жителів Європи.

Журналіст видання "Коментарі. Харків" запитала у експертів, чому лише у травні почалася активна боротьба з такими шахраями та чи можливо викорінити "офісників" з їх масштабами, або "кол-центри" працюватимуть, але більш приховано. Відповіді – за посиланням.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися