У Харкові ремонтують будинки, постраждалі від обстрілів: адреси та вартість ремонту

Мільйонні угоди на ремонт покрівель постраждалих будинків опублікували на сайті ХАЦ

Департамент житлово-комунального господарства Харківської міськради протягом липня-серпня уклав 14 угод на поточний ремонт пошкоджених будинків вартістю понад один мільйон гривень кожен. Мова йде ремонт покрівель. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківського антикорупційного центру.

Департамент ЖКГ, на відміну від управління будівництва, ремонту та реконструкції міськради, укладає угоди на ремонт постраждалих від російських ракет будинків на поточний, а не на капітальний ремонт.

Щомісяця подібних договорів може бути понад сотню. Тож ХАЦ вирішив відмітити лише ті, де очікувана вартість контракту становила понад мільйон гривень. Таких виявилось 16, у двох випадках після проведення торгів сума знизилась до менше, ніж мільйон гривень.

Раніше ХАЦ писав про такі угоди, що підписали у червні цього року.

Отже, департамент підписав угоди з трьома комунальними підприємствами. Варто зазначити, що є позитивна тенденція: департамент показує кошториси цих робіт, на відміну від управління, що освоює основні кошти на відбудову. Крім того, позитивними є і ціни. Космічних переплат в даному випадку не було. Але додаткові угоди показали, що комунальники ще могли зекономити.

Найдорожча угода стосувалась поточного ремонту будинку по вулиці Полтавський Шлях, 175. Вартість договору 3,11 млн грн. Підрядником стало КП “Харківспецбуд”. Мова йде про ремонт покрівлі.

Також це КП має провести: поточний ремонт будинку по вулиці Дружби Народів, 269 вартістю 1,61 млн грн; ремонт будинку по вулиці Харківська, 82 вартістю 1,33 млн грн; ремонт будинку по проспекту Гагаріна, 211 вартістю 1,31 млн грн; ремонт будинку по вул. Борзенка, 5 – вартістю 1,21 млн грн; ремонт будинку по вул. Сумській, 77/79 вартістю 1,28 млн грн.

Що стосується поточного ремонту будинку по вулиці Академіка Курчатова, 17, то, за даними сайту “Prozorrо”, роботи були завершені, а фінальна вартість склала 1,34 млн грн.

Всі ці договори стосувались ремонту покрівлі постраждалих будинків.

Варто зафіксувати ціни, що були у кошторисах КП “Харківспецбуд”, на основні будівельні матеріали. Руберойд верхній шар – 188 грн за кв. м, нижній шар – 144 грн за кв. м, цемент – від 5,7 до 6,7 грн за кілограм з доставкою, пісок – 970 гривень за куб. м, профлист – 445 грн за кв. м.

Також підряди отримувало КП “Харківське ремонтно-будівельне підприємство”. Найкоштовніша угода – це поточний ремонт будинку по вулиці Чернишевській, 8. Вартість договору 1,64 млн грн. Тут теж мова йде про ремонт покрівлі. Крім того, будинок № 86 по вулиці Чернишевській також потрапив до переліку на ремонт.

КП “ХРБП” вже відзвітувало, що відремонтувало будинок по вул. Академіка Філіппова, 46/19 за 1,11 млн грн. Договір на роботи був підписаний на початку липня.

Цікаво, що в даному випадку вартість ремонту вийшла на 400 000 гривень меншою, ніж очікувана вартість. А загальна вартість угоди була меншою, ніж ціна контракту. Ціну зменшили за допомогою додаткових угод. Наприклад, ціна за квадратний метр профнастилу стала 302 гривні.

Вартість угоди на ремонт будинку по вулиці Мироносицька, 24 склала 1,1 млн грн. Зафіксуємо ціни, які вказані у кошторисі: листи асбестоцементні – 275 грн за квадратний метр, профнастил – 404 грн за кв. м, цегла – 11 гривень за штуку. Ціни більш-менш ринкові, але на прикладі ремонту будинку по вулиці Академіка Філіппова можна побачити, що ціна на профнастил може бути меншою на сто гривень за квадратний метр.

Ремонт будинку по вулиці Рудика,1 вартістю 1,39 млн грн. Вартість цементу – 5,3 гривні за кілограм, профнастил по 401 гривні за квадратний метр, пісок – по 990 гривень за куб. м.

Департамент також запланував заплатити 1,26 млн грн КП “ХРБП” за ремонт ще одного будинку в центрі міста, по вул. Сумській, 26.

Після проведення торгів вартість ремонт будинку по бульвару Богдана Хмельницького, 17 склала 912 000  грн.

А ось загальна вартість робіт у будинку по вулиці Камишева, 40/43 зменшилась вдвічі у порівнянні з очікуваною, до 500 000 гривень.

Варто зазначити, що у додатковій угоді майже на 50 %, у порівнянні зі звичайними угодами КП, зменшились ціни на бруси і дошки – до 8000 гривень за кубічний метр.

Третє КП – “Харківжилбуд” – отримало угоду на поточний ремонт будинку по вулиці Бібліка, 19 вартістю 2,89 млн грн. У кошторисі вартість одного кубічного метру дошок зазначена майже 13 000 гривень, що дуже констрастує з документами, які завантажило КП “ХРБП” щодо ремонту по вулиці Камишева.

Далі щодо цін, то лист оцинкований товщиною 0,5 коштує 394 гривні за квадратний метр, цемент коштує по 5,7 гривні за кілограм з доставкою, профнастил – 404 гривні за квадратний метр.

"Як бачимо, ціни на поточний ремонт харківських багатоповерхівок не приховують і вони доволі адекватні. Особливо в порівнянні з тендерами обласного департаменту капбудівництва. Департамент міськради міг би вплинути на управління міської ради, щоб його кошториси на капітальний ремонт пошкоджених будинків теж були оприлюднені", – зазначають у ХАЦ.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Що зараз відбувається в ТЦ "Барабашово" у Харкові – хто зацікавлений в роботі ринку

Восени у Харкові починається черговий "сезон", повертаються люди до міста, а отже – і на ринок. Що зараз відбувається у ТЦ "Барабашово", журналісту "Коментарів. Харків" розповіли у пресслужбі торговельного центру, а у міськраді розповіли, чи можливо міській владі домовитися з підприємцями та навести лад на ринку. Подробиці – за посиланням.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися