У Харкові вирішили долю «зеленого будинку» на вулиці Полтавський шлях

Три мільйони гривень на порятунок “зеленого будинку”: став відомий підрядник

Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця уклав угоду з ТОВ “Авєга” на проведення невідкладних робіт у будинку по вул. Полтавський шлях, 1. Вартість робіт 2,95 млн грн.

Про це Харківському антикорупційному центру стало відомо в результаті моніторингу сайту “Prozorro”, інформують "Коментарі. Харків".

Мова йде про проведення невідкладних ремонтних робіт у корпусі ХНЕУ. Це той самий “зелений будинок” на початку Полтавського шляху, пам ’ятка містобудування та архітектури місцевого значення “Кінотеатр ім. К. Маркса”, охоронний номер 7292-Ха.

За ці гроші підрядник має зробити захисну галерею, закрити вікна та двері будівлі, а також виконати консервацію покрівлі з ремонтом водостоків.

Роботи мають бути завершені до кінця року.

ТОВ “Авєга” – підрядник, що спеціалізується на ремонті медичних та культурних закладів у Харкові.

Варто зазначити, що кошторис робіт у договорі не завантажений.

Директором та засновником підприємства є Сергій Цомах.

27 серпня 2022 року у Павлівську площу, що знаходиться навпроти будинку через річку, влучила ракета С-300. Від вібрацій у старій будівлі обвалилися дерев’яні перекриття.

Влітку 2023 року Харківська обласна прокуратура звернулася до суду, щоб змусити університет зайнятись ремонтом пам’ятки архітектури.

Нагадаємо, триповерховий зелений дім на Полтавському пережив чимало власників. Збудований у 1888 році для колезького радника Карла Буркевича, він був і прибутковим будинком, і крамницею зі складами. У радянський час тут були кінотеатр, архітектурний та машинобудівний технікуми, у 2006 році будівля перейшла до власності ХНЕУ. Уже тоді вона була в досить занедбаному стані, а реставрацію проєктанти оцінили в 90 мільйонів гривень. Тоді університет нічого не зробив.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Куди звертатися харків’янам, якщо зникло світло (корисні контакти)

Власністю АТ "Харківобленерго" є кабельні і повітряні електромережі, які ідуть лише до ввідного щитка будинків. Електромережі всередині обслуговує управитель – комунальне чи інше підприємство, а також ОСББ.

Проводка в квартирі чи приватному домоволодінні – відповідальність власника житла, а вуличне освітлення – сфера компетенції місцевих комунальників. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію АТ "Харківобленерго".

Таким чином, якщо немає світла тільки у вашій оселі, і автомати/запобіжники в порядку, вам потрібно звернутися до приватного електрика або спеціалізованої організації, які знайдуть причину знеструмлення та вирішать проблему.

У разі відсутності електрики на сходовій клітці або у вашому багатоквартирному будинку, телефонуйте до комунальних служб або зверніться до голови ОСББ. Якщо без електроенергії одразу кілька будинків, тоді повідомити про це або дізнатися причину знеструмлення ви можете в АТ "Харківобленерго". Корисні контакти – дивіться за посиланням.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися