В Харкові голова суду спонукала свою підлеглу прийняти «потрібне» рішення, - активісти

Голова суду є фігуранткою кримінальних справ

В Харківському окружному адмінсуді виникла сварка між головою суду Ольгою Панченко та її підлеглою Оленою Заічко. Про це повідомив кореспондент "СтопКору", посилаючись на Октябрський районний суд Полтави. 

Як стверджує пані Заічко, голова суду прийшла до неї та сказала "ось є така-то справа і ти повинна винести таке-то рішення". Як підозрює Заічко, Панченко занесли гроші за "потрібне" рішення, тому таке прохання і виникло.Підлегла відмовилася виконувати наказ, тож між суддями розгорівся конфлікт. Пані Олена подала до НАБУ скаргу про хабарництво Панченко. В агентстві розпочали розгляд справи. Очільниця ж харківської Феміди у відповідь (нібито маючи потрібні зв'язки) написала заяву до ДБР", – розповідає кореспондент подробиці інциденту.

У результаті в судді Заічко провели обшуки, під час яких забрали багато особистих речей. Відзначається, що правоохоронці прийшли на роботу прямо в суд та вилучили всю робочу техніку, за допомогою якої суддя здійснювала правосуддя, зокрема особистий телефон. А 9 квітня в Октябрському районному суді міста Полтави розглядалася справа про те, щоб накласти арешт на техніку цієї судді.

"Виходить, що Заічко є в цій справі обвинуваченою, але в іншій справі в НАБУ вона навпаки – "викривач". Наразі вона стверджує, що на неї здійснюється тиск з боку ДБР", – зазначає журналіст.

Сьогодні розглядалося клопотання про відведення судді Володимира Бугрія, адже він до цього видав ухвалу щодо обшуків (коли вилучали цю всю техніку). Через це в активістів з'явилися підозри, що суддя може бути зацікавленою особою, адже він уже видавав таке рішення. Під час засідання було наведено багато доводів, чому саме цей суддя не може продовжувати розглядати цю справу.  Було так само висунуто пропозицію замінити суддю.  Потім було друге засідання, на якому розглядали відведення судді.  Уже друга суддя (Ірина Блажко) відхилила це клопотання, залишивши Бугрія розглядати справу про накладення арешту.

Також відбулося третє засідання по суті, під час якого було прийнято рішення накласти арешт на майно судді Заічко, крім електронного цифрового ключа. Його суддя Бугрій повернув Заічко, аби та могла продовжувати працювати. 

Цікаво що раніше голову Харківського окружного адмінсуду Ольгу Панченко спіймали на хабарі. За версією слідства, голова Харківського окружного адмінсуду здійснювала тиск на одного з суддів Харківського ОАС задля прийняття рішення в адміністративній справі щодо земельного питання на користь комерційної компанії. Обвинувальний акт було направлено до ВАКС. А 6 листопада Апеляційна палата ВАКС відсторонила від посади голови Харківського окружного адміністративного суду Ольгу Панченко. 25 лютого Вищий антикорупційний суд прискорив передачу в суд кримінального провадження стосовно Панченко. 

Заічко вважає, що проведення обшуку та вилучення майна після майже 9 місяців з моменту її звернення з заявою про незаконні дії Панченко О.В., саме в той момент, коли складено та направлено обвинувальний акт відносно Панченко О.В. до Вищого антикорупційного суду — дуже дивний збіг обставин; відсутність бажання слідчого отримати інформацію без вилучення майна, вилучення майна судді зі службового кабінету, як вважає суддя Заічко є: а) відкритим тиском та недотриманням гарантій суддівської діяльності; б) порушує права учасників справ під її головуванням в частині строків розгляду справи. На 14 квітня призначено попереднє засідання за звинуваченням одіозної судді, де буде розглядатися клопотання щодо відсторонення її від посади та здійснення правосуддя.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися