Мовному омбудсмену Тарасу Креміню продовжують приходити скарги про невиконання та грубе порушення мовного закону в частині навчання в українських школах і вузах Харкова українською мовою. Тарас Кремінь розповів, що в скаргах, які він отримує з усієї України, йдеться про те, що в позаурочний час вчителі спілкуються російською мовою, а не українською. Це грубе порушення українського законодавства. Як інформує видання "Коментарі", про це розповідає Тарас Кремінь на своїй сторінці в Facebook.
Мовний омбудсмен зазначив, що порушення мовного законодавства відбувається не тільки в школах, але і в вузах, де викладачі, професори не дотримуються норм законодавства і продовжують говорити російською. Серед лідерів-порушників Кремінь назвав такі міста: Одеса, Черкаси, Київ, Харків і Херсон.
За словами омбудсмена, досить часто сам урок або пара ведеться українською мовою, а ось в перерві педагоги переходять на російську мову. Більш того, підкреслив Кремінь, також не українською мовою проводяться батьківські збори, засідання педагогічних колективів, що також є грубим порушенням закону. Омбудсмен наголосив, Харківська область продовжує залишитися в лідерах антирейтингу по порушенню мовного законодавства.
Також читайте на порталі "Коментарі" - в Харкові національний університет ім. В.Н. Каразіна почав приймати людей на перевірку рівня володіння українською мовою. В першу чергу підтвердити своє знання державної мови повинні були чиновники і директори шкіл. Для багатьох це мало стати справжнім випробуванням.