Який досвід Харкова та області будуть використовувати в інших регіонах
На Харківщині розробляють комплексні програми допомоги
Представники Харківської ОВА провели зустріч представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.
Сторони обговорили співпрацю у питанні забезпечення захисту прав дітей, які постраждали від російської агресії. Заступник начальника ХОВА Віта Ковальська переконана, що у зв’язку з воєнними діями діти області потребують соціально-психологічної підтримки. З цією метою на початку червня відкрили Дитячий мультифункціональний центр “Спільно” від ЮНІСЕФ на базі Харківського регіонального центру психологічної допомоги дітям.
Вона зазначила, що разом з ЮНІСЕФ на Харківщині реалізовують потужні проєкти ще у 2022 році й будуть їх розвивати надалі.
Для дистанційного навчання учнів Харківської області за підтримки ЮНІСЕФ передали близько 6000 ґаджетів. Також до області надійшло понад 50 генераторів та 46 тисяч комплектів зимового одягу для дітей. На початку квітня центри первинної медико-санітарної допомоги отримали 14 нових авто для надання допомоги дітям до трьох років. ЮНІСЕФ спрямовували грошову і гуманітарну допомогу для жителів області.
Старший координатор гуманітарної програми ЮНІСЕФ в Україні Мустафа Бен Масуд зазначив, що зараз відкривають офіс у місті Харків і всі напрацювання, які будуть зроблені в області, хочуть потім впроваджувати й в інших регіонах. “Якщо раніше ми здійснювали оперативне реагування та переважно надавали гуманітарну допомогу, то тепер разом з вами хочемо створити комплексну програму допомоги дітям. Все, що ми робимо, спрямоване на те, щоб забезпечити добробут дитини та матері в різних сферах: освіта, охорона здоров’я та здорове харчування, санітарія та гігієна, соціальна політика тощо”, – пояснив представник програми.
Також під час зустрічі також обговорили спільні проєкти з відбудови пошкоджених навчальних закладів та зведення укриттів, зі створення центрів життєстійкості, а також – з розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про підготовку до офлайн-навчання у Харкові.