Російська мова у Харкові – куди скаржитися

Якщо на фасадах у Харкові розміщена реклама недержавною мовою – можна надіслати скаргу.

На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області постійно надходять звернення громадян та Уповноваженого із захисту державної мови щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області.

Серед них — розміщення рекламних щитів з текстовою інформацією недержавною мовою на фасадах будівель ресторанів, магазинів, автомайстерень, салонів краси тощо.

Спеціалістами управління досліджуються вказані об’єкти реклами, проводяться заходи щодо усунення виявлених порушень, роз’яснювальна робота з суб’єктами господарювання щодо вимог Закону до замовлення, виготовлення, розміщення та розповсюдження зовнішньої реклами.

Наразі в місті переважна більшість об’єктів реклами відповідають мовним вимогам рекламного законодавства.

Проте у відомстві зазначають: якщо Ви зустріли в місті рекламу з написами недержавною мовою, можете звернутися:

•  особисто до консультаційного центру за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 45, 

•  письмово до Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області за адресою: пр-т. Науки, 40, м. Харків, 61166,

•  електронна адреса: [email protected].

Щоб подати письмове звернення, слід вказати свої персональні дані (прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання) та суть питання з зазначенням адреси розміщення реклами.

Норма статті 6 Закону України "Про рекламу" почала діяти 16 січня 2020 року. У ній визначено, що:

•  мовою реклами є державна мова;

•  об’єкти права інтелектуальної власності в рекламі використовуються мовою, якою їм наданий правовий захист відповідно до законодавства про охорону прав інтелектуальної власності;

•  особливості використання в рекламі мов корінних народів і національних меншин України визначаються законом, що регулює порядок реалізації прав корінних народів, національних меншин України.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Чому мешканці Харківщини не погоджуються на евакуацію

Наразі на території Куп’янської громади залишається понад 12 тисяч людей і більше півтисячі дітей. Місцеві не поспішають евакуюватися у більш безпечні райони Харківщини. Про це в етері телемарафону повідомив начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін, інформують "Коментарі. Харків".

"Станом на зараз на території Куп’янської громади проживає понад 12 тисяч людей, з них 546 дітей. Хоча у місті з листопада діє добровільна евакуація. Але люди нехтують пропозицією", – повідомив Андрій Беседін.

Чому люди залишаються під обстрілами та наражають на небезпеку дітей – читайте за посиланням.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися