У Мінреінтеграції повідомили, чи будуть у новому році виплачувати гроші на проживання ВПО

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) виділяє 10 мільйонів доларів на компенсації за програмою «Прихисток»

19 грудня 2023 року між Мінреінтеграції та Агентством ООН у справах біженців (УВКБ ООН) було підписано угоду щодо реалізації програми "Прихисток". Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Мінреінтеграції.

Згідно з цим документом УВКБ ООН виділить близько 10 мільйонів доларів для надання грошової підтримки власникам житла, які безоплатно розміщують у себе внутрішньо переміщених осіб.

Угоду підписали Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук та Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.

 "Підписання цієї Угоди – переконливе свідчення того, що наші міжнародні партнери підтримуватимуть Україну й надалі. Я щиро дякую УВКБ ООН за виділення фінансування на продовження реалізації проєкту "Прихисток". Таким чином, внутрішні переселенці зможуть скористатися тимчасовим безоплатним житлом за цією програмою і наступного року. Ця допомога є виявом людяності й справжнього партнерства", – сказала Ірина Верещук.

 "Співпраця між УВКБ ООН та Мінреінтеграції з підтримки програми "Прихисток" є свідченням нашого прагнення допомагати вирішувати численні проблеми, з якими стикаються люди, що постраждали від війни, включно з внутрішньо переміщеними особами в межах України. У 2022 році УВКБ ООН підтримало близько 40 тисяч домогосподарств у межах програми "Прихисток". Враховуючи критичну важливість цієї програми для можливості переміщених осіб знайти житло та відчути солідарність, яку виявляють сім’ї, що щедро відкрили свої домівки, ми раді підтримати програму "Прихисток" і у 2024 році", – зазначила Кароліна Ліндхольм Біллінг.

Програма "Прихисток" – це найбільший соціальний проєкт, започаткований небайдужими українцями, з надання безкоштовного житла для внутрішньо переміщених осіб в Україні, який запрацював із березня 2022 року.

Наразі Постановою Уряду реалізацію проєкту "Прихисток" доручено Мінреінтеграції.

У межах цієї програми житлом скористалися 3,7 мільйона внутрішніх переселенців. Власникам домогосподарств, які прихистили ВПО, вже виплачено компенсацій на загальну суму 2,6 мільярда гривень.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Генерал Сирський назвав, куди підуть росіяни, якщо прорвуть оборону на трьох напрямках

Командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський зазначив, що на трьох основних напрямках ситуація складна, та назвав основні цілі російської армії, інформують "Коментарі. Харків".

"Бахмутський напрямок залишається надзвичайно важливим для російських загарбників. На ньому вони зосереджують основні зусилля і для ведення штурмових дій застосовують найбільш боєздатні підрозділи десантних військ, морську піхоту та сформовані з колишніх злочинців підрозділи "шторм z" та "шторм v".

Мета ворога на цьому напрямку зрозуміла – це наступ на населений пункт Часів Яр, потім на Костянтинівку, Дружківку, Славянськ, Краматорськ з подальшим виходом на кордони Донецької області", – повідомив генерал Сирський.

Що стосується Лиманського напрямку, то Олександр Сирський зазначив, що тут російські окупаційні війська перейшли до постійних атак позицій наших військ в напрямках Макіївки та Тернів. Ведуться бойові дії на Сіверському напрямку. Окупанти активно використовують техніку під час проведення штурмів, яку постійно знищують українські захисники.

Що робиться на Куп’янському напрямку – читайте за посиланням.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися