Гроші на зарплати працівникам "Електроважмашу" позичили у інших заводів: що далі?

Працівники отримали зарплати за грудень та січень, та чим платитиме завод заробітну плату за лютий - питання відкрите

Після вчорашньої масштабної акції протесту працівників заводу "Електроважмаш", Фонд держмайна України зміг знайти кошти на зарплати харків'янам - їх позичили у державного підприємства "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (АТ "ОГХК"), сторінку відповідного договору опублікував у Facebook депутат ВР Богдан Торохтій.

Сьогодні працівники заводу нарешті отримали свої заробітні плати: заборговані 70% - за грудень та січень. Проте, чи заплатять працівникам вже зароблену зарплату за лютий - велике питання.

Вчора керівник Управління розвитку промисловості Харківської ОГА Володимир Міщенко повідомив, що заборгованість перед електроважмашівцями складає 40 млн гривень. Саме ці 40 млн АТ "ОГХК" позичила "Електроважмашу" у якості безвідсоткової допомоги.

"Позикодавець надає позичальнику безпроцентну поворотну фінансову допомогу на зворотній основі, а позичальник зобов'язується повернути надані грошові кошти. Поворотна фінансова допомога видається з метою погашення заборгованості по заробітній платі у розмірі 40 млн грн", - йдеться у тексті договору про позику.

Чим завод "Електроважмаш" повертатиме гроші, та де візьме кошти на наступну зарплату працівникам - невідомо, адже замовлень у заводу немає, а останній кредит, з якого у попередній раз керівництво обіцяло заплатити заробітну плату - забрав банк у рахунок погашення боргів.

У прес-службі заводу кажуть, що планують платити працівникам з реструктуризації боргів та індексації за контракт з "Укргідроенерго".

За словами Міщенка, усі проблеми заводу має розв'язувати Фонд Держмайна, який просто зобов'язаний у найкоротші терміни вирішити питання завантаження заводу роботою, призначення нового керівництва та погашення заборгованості по заробітній платі.

Втім сам Фонд Держмайна ще влітку розпочав перевірку діяльності та фінансового стану заводу і вже тоді було заявлено, що з необхідних 60 млн боргу, на рахунку держпідприємства є лише 1 млн грн, на колишнє керівництво завели кримінальні справи через розтрату у великих розмірах та корупцію, було також виявлено, що завод постачає свою продукцію в Росію. У листопаді Фонд відзвітував про успішне втілення так званої "Програми фінансового оздоровлення", про реструктуризацію боргів у банках та домовленості з ними, про виконання замовлень та стабілізацію виплат зарплат. Після цієї оптимістичної заяви, грошей вистачило лише на 30% зарплат за грудень. Одразу після цього виплати грошей людям знову припинилися, а банки почали примусово стягувати з заводу борги.

Протягом зими робітники багато разів виходили з протестами до керівництва заводу, але так і не отримали нічого окрім обіцянок, допоки не пішли на радикальні міри і не привернули до себе увагу ЗМІ та влади перекриттям Московського проспекту.

"Коментарі" розповідали, що працівники заводу пообіцяли вчора, якщо їм не виплатять заборгованості, перекрити всі вулиці міста.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися