Вимагати кошти у пацієнта — це злочин
У МОЗ зазначили, що попри широкий спектр безоплатних медичних послуг у медзакладах продовжує існувати практика неформальних платежів. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію МОЗ.
У відомстві пояснили, що ця практика підкріплюється “традиціями” та менеджментом медзакладів.
Перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров зазначив, що така ситуація є абсолютно неприпустимою. За його словами, НСЗУ повністю покриває медзакладам вартість лікування та реабілітації пацієнтів. “Пацієнти мають право на безоплатні ліки та перебування у стаціонарі, а лікарі та медсестри отримують заробітну плату шляхом раціонального розподілу коштів керівництвом закладу. Вимагати кошти у пацієнта — це злочин”, - наголосив чиновник.
Попри те, що кількість таких “сплат” лікарям зменшується, вона залишається високою - кожен шостий пацієнт при пологах і кожен другий при інсульті сплачував неформально за лікарські засоби.
У 2023 році лише 3% пацієнтів стикнулись з безпосередньою вимогою платежів від медзакладу. “Нагадаємо, що всі витрати, повʼязані з лікуванням пацієнта в стаціонарних умовах, повністю покриваються пакетами Програми медичних гарантій. НСЗУ перераховує медзакладам кошти за кожного пролікованого пацієнта”, - йдеться у повідомленні МОЗ.
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що у Чугуївському районі посилили заходи щодо недопущення виникнення епідеміологічних ускладнень від вірусного гепатиту A.
Детальніше про ситуацію з поширенням гепатиту А в Харківській області читайте за посиланням.