Висока температура та біль у горлі при ковтанні сигналізують про смертельну хворобу
Захворювання на дифтерію викликає ускладнення, які можуть призвести до смерті людини
Нерідко, на перший погляд, стандартні симптоми застуди чи грипу можуть сигналізувати про наявність більш серйозних, а іноді й смертельних хвороб. Видання "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб повідомляє, як виникає та чим небезпечна дифтерія.
Захворювання на дифтерію викликає ускладнення, які можуть призвести до смерті людини. Інфікуватися дифтерією можна під час контакту з хворою людиною або носієм бактерії, через предмети побуту, яким користувався хворим. Єдиним надійним захистом від захворювання є вакцинація, яка захищає організм людини від тяжкого перебігу хворобу.
Інкубаційний період інфекції становить від 3 до 10 днів. Як правило, перші симптому захворювання проявляються поступово у вигляді:
болю у горлі, особливо під час ковтання;
підвищеної температури тіла;
слабкості;
нальоту на мигдалинах сірого кольору;
осиплістю голосу;
збільшення шийних і підщелепних лімфатичних вузлів.
Приблизно через тиждень легка форма дифтерії, яка зазвичай буває лише у вакцинованих осіб, завершується одужання хворого. Якщо у людини немає щеплень, хвороба може перейти у тяжку токсичну форму, яка є небезпечною для життя.
Для тяжкої форми дифтерії характерні наступні симптоми:
підвищення температури тіла до 39,5-41 градусів;
сильний головний біль;
сонливість, слабкість;
блідість шкіри;
сухість у роті;
багаторазове блювання;
біль у животі;
різко виражений набряк мигдалин;
значне збільшення шийних лімфатичних вузлів, болючі при пальпації.
У разі виявлення цих симптомів потрібно звернутися до сімейного лікаря. Усі хворі на дифтерію, незалежно від її клінічної форми та ступеня тяжкості, підлягають невідкладній обов’язковій госпіталізації до інфекційного стаціонару.
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що розповсюджені звички можуть призвести до інфаркту, інсульту та деформації хребта.