Лікаря з Харкова насторожила російська вакцина Sputnik V і не тільки
Волянський розповів про безпеку вакцин від коронавірусу
Завідувач лабораторії імунореабілітації Харківського інституту імунології та мікробіології Андрій Волянський прокоментував безпеку вакцин від коронавірусу. Відповідну посаду він опублікував на своїй сторінці у Facebook.
Лікар зазначив, що жодна вакцина не має 100% ефективності та абсолютної безпеки й завжди буде якийсь відсоток або незахищених, або постраждалих. Проте, різні вакцини, на думку Андрія, мають різну технологічну базу.
"Відносно інактивованих цільновіріонних (Sinovac, Sinopharm, Kovivac, Bharat biotech) і рекомбінантних вакцин (Novavax, Glaxo-Paster, Zhifei) писати особливо нічого, вакцини цих типів давно застосовуються і досить безпечні. Набагато більшу настороженість викликають генетичні вакцини - векторні (AZ, Sputnik V, Janssen, Cansino) та РНК (Пфайзер, Moderna, Curevac). Ніколи раніше подібні вакцини не застосовувалися настільки масово. Та й взагалі не застосовувалися (існували лише кілька векторних вакцин проти лихоманки Ебола)", - сказав лікар.
Контекст:
⬤ За словами головного медпрацівника штату Новий Південний Уельс Керрі Чанта, "Дельта" (варіант коронавірусного захворювання) здатний передаватися за кілька секунд. Фахівець стверджує, що людині вистачило кілька секунд, щоб заразитися коронавірусом, коли незнайомець проходив повз, здійснюючи покупки в одному з магазинів міста.
⬤ У Харківській області з лютого 2021 року штабом по ліквідації наслідків коронавірусу керував Олександр Скакун, проте тепер він виконує обов'язки голови ХОДА. Новим керівником штабу став заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Михайло Черняк.
⬤ У Харківській області підтвердили поширення штаму коронавірусу "Дельта". Про це розповів заступник голови Харківської обладміністрації Михайло Черняк. За словами Черняка, 25 серпня з Харківщини в лабораторію Києва направили 50 зразків, з яких 45 виявилися саме "Дельтою".