Міністр освіти перевірив, як Харківщина готова до офлайн-навчання

На Харківщині забезпечують якісне дистанційне навчання та створюють безпечні умови для відновлення офлайн-уроків

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий під час робочої поїздки в Харківську область разом із начальником ХОВА Олегом Синєгубовим ознайомилися зі станом навчальних закладів, які були пошкоджені внаслідок російської агресії. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

Як наголосив Оксен Лісовий, наразі на Харківщині необхідно створити безпечні умови для відновлення офлайн-навчання.

"Важливе розуміння того, наскільки ми забезпечуємо сьогодні якісне дистанційне навчання на Харківщині. Наскільки можемо бути впевненими в тому, що освітяни забезпечені і ґаджетами, і кадрами. Я повинен відзначити високий рівень роботи представників харківської обласної влади і ті зусилля, які вони приділяють відновленню освіти в регіоні. Я сам брав участь у звільненні Харківщини, тому для мене надзвичайно важливо, щоб регіон відбудовувався", – прокоментував Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

Начальник Харківської ОВА зазначив, що навіть під час воєнного стану в регіоні впроваджуються пріоритетні державні проєкти: здорове харчування для учнів та інклюзивна освіта. Так, за ініціативою першої леді Олени Зеленської та за підтримки Фонду Говарда Баффета у Лозівському районі створять фабрику-кухню для закладів дошкільної та шкільної освіти. Згодом цей проєкт планують розвинути на всю територію області.

"Для нас є чіткий пріоритет щодо організації освіти. Ми маємо працювати над системою захисних споруд. Лише за таких умови можемо казати про відновлення офлайн-навчання. Окрім того, заклади вищої освіти продемонстрували завдяки цьогорічному набору те, що вони не лише збереглися, а й відновлюються. Для нас є дуже важливим завданням зберегти Харкову статус навчальної і наукової столиці нашої держави", – сказав Олег Синєгубов. 

На сьогодні в області наявні 107 захисних споруд, з яких 7 бомбосховищ та 100 протирадіаційних укриттів. Найпростіші укриття облаштовані у 216 закладах області. Також для облаштування укриттів виділена державна цільова субвенція на суму 224 млн грн. Зокрема, вже затверджено перелік, який містить 12 об'єктів на 67 млн грн. Окрім облаштування укриттів, обговорили необхідність забезпечення шкільними автобусами закладів освіти деокупованих громад.

"Через російське вторгнення багато шкільного транспорту було викрадено і знищено. Наявність автобусів дозволить за сприятливих умов розпочати хоча б змішаний формат освіти. Ми зможемо обирати опорну школу, до якої підвозитимемо дітей", – зазначила заступниця начальника ХОВА Віта Ковальська.

Також у Харкові Оксен Лісовий завітав до Дитячого мультифункціонального центру Спільно ЮНІСЕФ, де працює мультимедійна студія, ігрова кімната, комп’ютерний клас та зала психологічної підтримки.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У Харківській області відновлюють важливу послугу з оформлення документів

Міграційна служба щодня продовжує працювати для того, щоб усі громадяни Харківської області, в тому числі в зоні бойових дій, отримали необхідні паспортні документи.

Днями мобільна бригада ГУ ДМС Харківщини відвідала прифронтове селище міського типу Борова, яке знаходиться дуже близько до зони бойових дій. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію обласного управління міграційної служби.

Основна ціль візиту міграційників - забезпечення документами дітей: видача перших ID-карт та відновлення втрачених чи знищених окупантами документів. Тож попри ризики і небезпеку, мешканці Борової змогли скористатися послугами ДМС.

Де ще відновлюють послугу міграційники – читайте за посиланням.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися