Олег Синєгубов розказав, як будуть вчитися школярі і студенти Харківщини в новому навчальному році

Голова ОВА розповів скільки закладів та здобувачів освіти готуються до початку навчання

Наразі до старту освітнього процесу 1 вересня готуються 1 603 заклади освіти області, в яких навчатимуться більше 330 тисяч здобувачів освіти. Зокрема, це 703 заклади дошкільної освіти, де навчається близько 50 тисяч дітей, 664 заклади загальної середньої освіти, де навчатимуться близько 220 тисяч дітей, а також заклади позашкільної, вищої фахової, передвищої та професійної освіти, розповів Олег Синєгубов в ефірі "Єдиних новин".

За словами начальника ОВА, заклади освіти можуть проводити офлайн навчання за умови наявності в закладі захисних споруд, що відповідають вимогам безпеки. Наразі 5 закладів вищої освіти та 12 закладів професійної освіти планують розпочати навчання у змішаному форматі. Втім, наступного навчального року явно переважатиме формат дистанційного навчання. Але, незважаючи на це, усі учні Харківщини буть отримувати знання.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про те, якими будуть ціни у студентських гуртожитках у наступному навчальному році. У зв’язку з тим, що окремі виші на території Харківської області можуть розпочати з 1 вересня 2023 навчання у змішаному форматі, Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує про дію граничного розміру плати за проживання в студентських гуртожитках. Так, пунктом 1 спільного наказу Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України  встановлено, що граничний розмір плати за проживання у студентських гуртожитках не може перевищувати: - для студентів, абітурієнтів вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації - 40 відсотків розміру мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації; для клінічних ординаторів, аспірантів, докторантів – 40 відсотків їх академічної стипендії; для курсантів денної форми навчання вищих навчальних закладів цивільної авіації, які перебувають на державному утриманні та отримують безоплатне харчування, – 20 відсотків розміру мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації; для студентів індустріально-педагогічних вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, які навчаються за програмами підготовки майстрів виробничого навчання і забезпечуються безоплатним триразовим харчуванням.Джерело: https://t.me/synegubov/6924
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися