У ХПІ в аудиторіях +12°C, студенти мерзнуть: проректор каже, що все нормально

Іноді до аудиторій, навіть, залітає сніг, а студенти мусять навчатися в теплих рукавичках і шапках

Вже місяць студенти Харківського політехнічного інституту зігріваються на парах як можуть, температура в аудиторіях у лютому не піднімалася вище +12°C. Фотографії термометрів молодь надсилає до харківського телеграм-каналу "ХХарків".

Вчора було тепло: +12°C, бо на вулиці потеплішало. До того, в морози в аудиторіях було +9°C і навіть +6°C. Студенти змушені приходити на заняття у зимовому верхньому одязі, шапках і писати конспекти в рукавичках.

Така ситуація, кажуть студенти, не у всьому університеті, а у навчальних корпусах. Найхолодніше, в "У1" та "У2". Самий теплий - новий корпус - "Хімічний", і він єдиний з навчальних, де тепло. Також тепло у "Ректорському корпусі" та на кафедрах.

Студенти жаліються, що керівництво забирає обігрівачі у викладачів, які намагаються хоча б трохи обігріти холодні аудиторії - бо не можна за пожежною безпекою, електрика не розрахована.

Студентам пояснюють, що опалювати усі приміщення у повну силу в Інституту немає грошей. Більше за інших обурюються "контрактники", які платять по 19 - 23 тисячі гривень на рік за навчання.

Молодь намагалася звертатися в прес-службу університету в Facebook, проте усі коментарі щодо температури в аудиторіях видаляють.

Після кількох повідомлень у соцмережах проректор з науково-педагогічної роботи Емір Гасанов прокоментував ситуацію у своєму Facebook.

Він опублікував фотографії температури у трьох корпусах, яка є прийнятною (+18°C і вище), і закликав викладачів звертатися до диспетчерів, аби ті змінювали для занять аудиторії, чи навіть корпуси, якщо у зазначених у розкладі, холодно. Також він звітував, що було проведено очищення труб, що сприяло підвищенню температур в приміщеннях. Втім, фотографії з занять свідчать про інше.

Викладачі ж кажуть, що деякі заняття неможливо перенести в інші аудиторії, бо часто задіяно обладнання у лабораторіях, в яких так само +7°C , +8°C.

Студенти розповідають, що уся опалювальна система в учбових корпусах дуже стара і не замінювалася від самого будівництва, тому, звісно, батареї вже навіть не пропускають тепло. Ще гірша ситуація з вікнами, у деяких відсутнє скло, або ледь тримається на цвяхах. Хтось жартує, що кілька разів до аудиторій навіть залітав сніг.

Студенти дискутують у соцмережах із випускниками, хто ставив найнижчі температурні рекорди під час пар. Випускники кажуть, що проблема є системною і дуже старою: у більшості корпусів така ситуація з теплом незмінна вже багато років.

Нагадаємо, ХОДА ще в вересні пообіцяла провести модернізацію будівель університету. "Коментарі" повідомляли, що ремонт мав розпочатися у першій половині цього року, одним з пунктів оновлення була саме система опалення у приміщеннях.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Джерело: https://t.me/hueviykharkov

Дмитрий

3 березня 2021, 20:44

В ХКТТ температура ещё ниже...

Аноним

28 лютого 2021, 08:15

Зато он официально стал самым богатым ректором Украины. Сколько переписано на родню никто точно не знает.

Наталья

27 лютого 2021, 09:45

Да, холодно действительно очень, в перчатках писать неудобно, точных значений не скажу, но в любом случае, это недопустимо! Значит должность ректора занимает недостойный человек, не хозяйственник, равнодушный к своим обязанностям. Позор для такого известного института, греметь на всю страну не своими достижениями, а бардаком в управлении хозяйственной частью! Ректору по всей видимости наплевать, но возможно есть инстанции, которые это заинтересует!

Марьяна

26 лютого 2021, 19:40

Ананас, не пишите о чем не знаете. Или вы близкий друг Гасанова? Сказать, что в у1 очень холодно-это ничего не сказать. Учиться и работать в таких условиях просто нельзя. Это позор для университета с таким именем. А у Гасанова в корпусе даже в коридоре жарко. Так что ему все равно как работают другие. И градусники накрученные у проверки, которая приходит, показывает 16.5 градусов, хотя в реале это 8.

Ананас

26 лютого 2021, 16:27

Офигенно делать статью на основании ХХ, там где нет фильтрации инфы. На всех постах не были указаны корпуса. Есть некоторые аудитории в которых холодно, это правда. Но по поводу 7-8 градусов - не верится. Перед тем как что то публиковать - указывайте авторитетные источники. В ХХ есть два поста в два разных дня и по фотографиям можно понять, что они были сделаны в один день.

Алиша

26 лютого 2021, 15:47

Сергей, я учусь в этом университете, и да, мы сидим в шапках и перчатках, и температура никак не 15-18 градусов.

Сергей

26 лютого 2021, 14:14

Да в аудиториях действительно не жарко. Ну автор данной статьи врёт и довольно сильно температура 7 градусов укажите корпус аудиторию аж самому стало интересно. Снег залетает это как через металлопластиковые окна ну или даже через старые окна которые по-старинке заклеиватю бумагой на стыках окон. Да не спорю некоторых больших аудиториях 15 18 градусов. Студенты в шапках и в перчатках сидят? И кстати в маленьких аудиториях тепло компьютерных классах тоже a про нагреватели в больших аудиториях которые отбирают это бред никто даже не пытается большой аудитории обогреть электричеством. И кстати в этом году большие аудитории практически не используются так как лекции сейчас дистанционные. Так что автор опять собрал

Алиша

26 лютого 2021, 13:17

Vill1, раньше и на лошадях ездили и с луком охотились, но я что-то сомневаюсь, что вы лошадей запрягаете и стрелы точите.

Андрей

26 лютого 2021, 11:48

Vill1, может еще с 1941 годом сравнить, тогда мы вообще в раю живем, бомбы на голову не падают да и ладно. Какого хрена тогда ректор сидит в тепле и уюте?

Андрей

26 лютого 2021, 11:44

В хпи постоянно так, окна сгнившие, стекла выпадают. Руководство даже таблички вешало на корпуса: "осторожно падают стекла". У нас были даже занятия в химкорпусе где в аудитории обвалилась часть потолка. Зато Сокол Гасанов и начальница планово-финансового отдела премии по 20 тыс. грн из сэкономленных денег себе выписывают.

Vill1

26 лютого 2021, 09:27

Как же вы разнежились 12 и холодно , в середине 90-х, было ещё ниже, хуже у1, был только подвал у2.

srry

25 лютого 2021, 23:37

T

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися