Харків'янин став найуспішнішим українцем за всю історію Паралімпіади

Харків'янин завоював у Токіо сім медалей

Плавець із Харкова Максим Крипак став найтитулованішим спортсменом Паралімпіади-2020 у Токіо та рекордсменом України. Про це свідчать результати загального заліку.

Всього на рахунку Максима сім медалей і з них п'ять золотих. Це абсолютний рекорд України за всі минулі Паралімпіади. У Максима золоті медалі на дистанціях 100 метрів на спині, 400 метрів вільним стилем, 100 метрів батерфляєм і 100 метрів вільним стилем. Хлопець встановив три світових рекорди. Крім цього, у нього "срібло" на дистанції 50 метрів вільним стилем і "бронза" - в естафеті 4 по 100 метрів вільним стилем.

На Паралімпіаді у Токіо українці завоювали 98 медалей: 24 золотих, 47 срібних і 27 бронзових. Україна зайняла на змаганнях 6 місце за золотими медалями.

Інші чемпіони з Харкова:

Працівниця соціологічного факультету Каразінського університету, 30-річна харків'янка Марина Литовченко завоювала золоту медаль із настільного тенісу.

Харківський плавець 26-річний Максим Крипак 28 серпня завоював на Паралімпіаді у Токіо-2020 золоту медаль на 100-метрівці вільним стилем і встановив новий світовий рекорд для класифікації S10 за 50,64 секунди. Минулий світовий рекорд, який належав бразильцеві, він перевершив на 0,23 секунди. Крім того, Максим став срібним призером на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Спортсмен із Харкова 17 річний Михайло Сербін одразу за земляком Максимом Крипаком 28 серпня взяв золоту медаль на Паралімпіаді в Токіо. Хлопець проплив дистанцію у 100 метрів на спині в класі S11 і фінішував з результатом 1:08:63.