В окупованому Вовчанську фіксують складну гуманітарну ситуацію

Як живуть люди в окупованому Вовчанську
Росія вже другий місяць контролює розташований біля кордону Вовчанськ. Про ситуацію у місті розповіли журналісти "Суспільного", посилаючись на місцеві джерела.
Люди розповіли, що у місті немає води, інтернету, електрики та харчів. Дороги залило дощем, блокпости стоять, людей обстрілюють.
Мер Волчанська Анатолій Степанець залишився у місті та продовжує роботу. За попередніми даними, Анатолій переніс інсульт.
Контекст:
Росія продовжує встановлювати в Ізюмі свої правила. Так, через блокпост чоловіків пропускають лише із військовим квитком. При цьому військові перевірять телефони на "підозрілі" дзвінки та листування. За даними журналістів, зовсім недавно війська РФ організували примусову депортацію ізюмчан. Людей перевезли через пункт пропуску Чавунівка у невідомому напрямку. У місті відшукують ветеранів АТО та активістів, а місцевих чоловіків агітують вступати до лав так званої "народної міліції".
Арестович заявляє, що Росії не вистачить сил, щоб взяти Харків, а обстріл міста триває для відволікання. Експерти з Conflict Intelligence Team солідарні з ним і додають, що таким чином Росія намагається перекидати колони через Куп'янськ, через Старобільськ у бік Сєвєродонецька чи Лисичанська.
До України 24 лютого вторглися війська РФ. Ворог близько 4 години ранку завдав ракетних ударів по всій країні. При цьому в Росії відмовляються називати таке вторгнення війною, а м'яко заявляють, що це така собі "спецоперація" для порятунку "російського світу". Уряд РФ вже заборонив власним громадянам виступати проти війни й запевняє, що їхні війська не бомблять мирні міста, а якщо й бомблять, то виключно з вини української армії. Багато відомих росіян висловилися і висловлюються проти війни й за це на батьківщині їх постійно називають "зрадниками".