«Пушкін – великий поет», – Ігор Терехов

Ігор Терехов вважає, що Пушкіна незаслужено поставили в ряд пропагандистів «руського миру».

"Важке питання" щодо демонтажу погруддя Пушкіну в Харкові було обговорено під час інтерв’ю харківського міського голови Ігоря Терехова "BBC News Україна", інформують "Коментарі. Харків".

Погруддя Пушкіну в центрі Харкова було демонтовано ще на початку листопада минулого року. Цього вимагали активісти, що виступають за декомунізацію та дерусифікацію в Україні. Щоб вберегти від актів вандалізму погруддя Пушкіну та Гоголю спочатку було "заховано" мішками з піском, а потім Пушкіна демонтували для подальшого зберігання.

Мер Харкова прокоментував цю ситуацію в інтерв’ю "BBC News Україна".

"Важке питання... Напевно, до нього ми повернемося після нашої перемоги. Ви знаєте, в чому річ? Я завжди був прихильником демократичного суспільства – того, що багато питань ми повинні обговорювати, і того, що ми як влада повинні пояснювати людям, що і чому робимо. Але демократія - це не анархія, не треба їх плутати.

Щодо пам'ятника Пушкіну. Ми побачили, що навколо нього почалося багато різних рухів, і я дав команду, щоб його поки що забрали на зберігання. Чому ми це зробили? Я не хочу, щоб у нас зносили пам'ятники через те, що комусь чогось хочеться, чи через те, що такою є вимога сьогодення. Є сьогоднішній день, є емоції, а є завтрашній день. А ще є культурні цінності. Щось охолоне, щось піде, а щось залишиться. І важливо, щоб ми не піддавалися миттєвим позивам, тим більше під час війни.

Щодо Пушкіна взагалі - це великий поет. Я вчився на Пушкіні. Більшість людей знають Пушкіна як поета. Але в цій війні Путін та його оточення, російська влада, використовували Пушкіна як пропаганду "русского мира" в Херсоні. Пушкін у цьому не винен. Але вони це зробили - поставили Пушкіна в ряд пропагандистів "русского мира". Як до цього ставитися?

Тому зараз треба було прибрати фактор роздратування, щоб не було надмірного збудження. А потім уже розбиратимемося, як краще", – відповів Ігор Терехов.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У п'ятницю буде припинено рух однією з вулиць: як проїхати

Рух трамваїв по вул. Полтавський Шлях та вул. Залютинській, на ділянці від вул. Євгена Котляра до розворотного кола "Залютине", буде припинено з 10:00 до 12:00 10 лютого. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію міської ради.

Як повідомили у Департаменті інфраструктури, це пов’язано з необхідністю виконання АТ "Харківобленерго" ремонтних робіт на підстанції.

У цей час трамвай №3 курсуватиме наступним чином: розворотне коло "Новожанове" - вул. Москалівська - вул. Гольдбергівська - пров. Рибасівський - вул. Греківська - вул. Університетська - пл. Павлівська - пл. Сергїївська - вул. Полтавський Шлях - вул. Євгена Котляра - розворотне коло "Південний вокзал".Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися