«Харківщина може стати прикладом» – Ірина Верещук

У Харківській області вдало реалізували проєкт з психологічної допомоги постраждалим.

Олег Синєгубов та Ірина Верещук перевірили роботу регіонального центру психологічної допомоги. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської ОВА.

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська, у Харківській області на початку березня розпочав роботу Центр психологічної допомоги.

Як зазначила під час візиту в Харків Віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук, після успішної реалізації проєкту з психологічної допомоги постраждалим від російської агресії та ВПО у Київській області аналогічний проект реалізували у нашому регіоні.

"Сьогодні у Харкові маємо чудову можливість ознайомитися з тим, як на місцевому рівні успішно масштабовано проєкт першої леді з ментального здоров'я. Завдяки допомозі міжнародних партнерів та сприянню начальника ОВА Олега Синєгубова для реалізації залучено соціальні служби, автономних психологів та волонтерів. Всі вони об'єдналися і злагоджено працюють для людей. Я була дуже здивована, бо думала, що побачу Центр, який лише розпочинає свою роботу, і нам потрібно буде координувати цю діяльність, докладаючи багато зусиль. Натомість я переконалася, що все вже зроблено", – розповіла Ірина Верещук.

Віцепрем’єрка також зауважила, що планує доповісти про приклад успішної реалізації проєкту на Харківщині Офісу Першої Леді і прем'єр-міністру України з тим, аби таку модель взяти за основу і масштабувати по всій країні.

Олег Синєгубов зазначив, що одним із пріоритетних завдань для Харківської ОВА у цьому напрямку є залучення територіальних громад до створення сучасних Центрів психологічної допомоги.

"У регіоні кожна громада здатна створити команду висококваліфікованих спеціалістів, облаштувати приміщення та придбати автомобіль для виїздів. Ми маємо подбати про належний рівень надання психологічної допомоги нашим людям. На прикладі цього Центру показуємо, як програма ментальної підтримки постраждалих від російської агресії та ВПО працює на державному рівні і наше завдання – організувати такий процес у громадах області у найкоротший час", – сказав Олег Синєгубов.

Начальник ОВА також зауважив, що в Харкові створювати аналогічні Центри можна у ЦНАПах. Для роботи з людьми, постраждалими від російської агресії та ВПО є можливість залучати випускників психологічних факультетів.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Харків’янам нагадали, коли обов’язково потрібно передавати показання лічильників газу

Чи потрібно передавати показання лічильника якщо у будинку ніхто тимчасово не мешкає? Таке питання дуже часто надходить до АТ "Харківгаз". У газовій компанії роз’яснили, чому мешканцям Харкова та області рекомендовано подавати показання щомісяця, інформують "Коментарі. Харків".

Відповідно до умов Кодексу ГРМ, споживачі природного газу з 1 по 5 число кожного місяця передають Оператору ГРМ показання газових лічильників. Якщо споживач не передав показання, споживачу нараховуються планові обсяги споживання газу.

"Тому рекомендуємо нашим клієнтам, за відсутністю споживання газу у домоволодінні, інформувати АТ "Харківгаз" про нульове використання газу шляхом щомісячної передачі попередніх показань лічильника", – зазначають в АТ "Харківгаз".Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися