Подання до міжнародного суду щодо катувань на Харківщині вже готові

Харківські правозахисники зафіксували 213 випадків катування

Інформацію про позасудові страти українців військовими РФ та російські катівні на окупованій частині Харківської області буде надіслано до Гааги. Про це "Коментарі. Харків" повідомляли з посиланням на інформацію Харківської правозахисної групи.

За період з 24 лютого 2022 по 31 березня 2023 року ініціатива “Трибунал для Путіна” зафіксувала на тимчасово окупованій частині Харківської області 213 інцидентів, пов’язаних із жорстким позбавленням фізичної свободи. Усі вони описані в презентованому 27 вересня Поданні до МКС стосовно ймовірного вчинення військовими РФ злочину проти людяності “ув’язнення або інше жорстке позбавлення фізичної свободи в порушення основоположних норм міжнародного права”.

“Майже в кожному населеному пункті, який був окупований військами РФ, було місце, куди звозили цивільних осіб, де їх піддавали катуванням, тортурам та нелюдському поводженню, це системна практика РФ проти цивільного населення, як метод залякування і придушення волевиявлення українців та їхнього спротиву окупації”, - розповіла координаторка проєктів Центру громадянських свобод Наталія Ящук.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли про подання харківськими правозахисниками до суду на Росію. 28-го серпня правозахисна ініціатива T4P презентувала подання до Міжнародного кримінального суду, де обґрунтовується, що Росія вчинила геноцид в українському Маріуполі. Про це повідомляється у соцмережах Харківської правозахисної групи. Директор Харківської правозахисної групи, яка є співзасновницею ініціативи, Євген Захаров каже: "Ми взяли документування саме в Маріуполі тому, що це робити найскладніше. Оскільки з 2-го березня 2022-го року в Маріуполі не було зв’язку, не було доступу до комунальних послуг, там була окрема важка, страшна ситуація. Дані про злочини можна було збирати тільки через прямі комунікації з постраждалими, свідками злочинів". Кількість загиблих внаслідок захоплення Росією Маріуполя автори подання оцінюють у приблизно 100 000 людей. Так це число коментує співавтор ініціативи Михайло Романов: "Ми не змогли на той час встановити точну цифру. Але ми непрямими шляхами, виходячи з загальної кількості населення Маріуполя, мінусували від нього ті частини населення, про яких була інформація щодо їхньої евакуації, вивезення на територію Росії або якихось ще даних, які дозволяли мінусувати цю групу населення. І в нас вийшла цифра 100 тисяч людей. Тобто ці люди були вбиті. Вони були вбиті різними шляхами, різними методами, із застосуванням різної зброї, але в будь-якому разі — це були вбивства".



Джерело: https://t.me/khpgorg/261
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися