У Мережі активно обговорюють зв'язок вибухів складів у Балаклії з чеським скандалом

У зв'язку з розслідуваннями Чехії і Болгарії можуть з'явитися приводи для перегляду результатів розслідування щодо вибухів складів у Балаклії

Скандал у Чехії та Болгарії з вибухами складів боєприпасів в 2011, 2014 і 2015 роках може бути пов'язаний також і з вибухами арсеналів в Балаклії Харківської області в 2017 і 2018 році. Про це повідомив екс-заступник голови СБУ Віктор Ягуней.

На його думку, вибухи в Чехії та Болгарії, а також в Балаклії, Ічні та Сватові - справа рук російських спецслужб.

"Деякі боєприпаси просто так не вибухають. Версія, яку розслідували чехи, показує, що все це аналогічно могло відбуватися і в Україні", - упевнений співробітник СБУ.

На даний момент офіційне розслідування вибухів арсеналів в Балаклії, Ічні та Сватові прийшло до попередніх висновків про те, що причинами аварій стали особиста безвідповідальність військовослужбовців-виконавців і їхнього командування щодо норм безпеки, а також спроби приховати розкрадання на складах боєприпасів. У Верховній Раді була створена ТСК, яка розслідувала вибухи в Балаклії. У якості можливої причини називалася також і диверсійна діяльність іноземних спецслужб, однак ця версія не підтвердилася.

У соцмережах і каналах Telegram думки розділилися. Одні користувачі стверджують, що можливий перегляд причин вибухів у Балаклії може остаточно дестабілізувати взаємини України та Росії. Харків'яни, перебуваючи на кордоні з РФ вважають, що погіршувати ситуацію не варто. Інші ж користувачі вітають потенційні наміри Банкової знову підняти питання звинувачення російських спецслужб в причетності до вибухів.

Нагадаємо, що ще в 2017 і в 2018 роках, коли і відбулися вибухи в Балаклії, харків'яни, з посиланнями на очевидців, у коментарях писали, що основною причиною вибухів арсеналів в Харківській області була саме спроба приховування слідів розкрадання боєприпасів.

Для довідки: в селі Врбетіце в 2014 році сталися два вибухи на складах зберігання боєприпасів, що належали болгарському бізнесменові Еміліану Гебреву, власнику компанії EMКО. Подібні вибухи сталися і на складах, пов'язаних з виготовленням і зберіганням продукції EMКО в Болгарії: в 2011 році в селі Доні, в 2015 році - два вибухи в селі Іганово на державному заводі "ВМЗ-Сопот" та у 2020 році - в місті Миглиж на заводі "Арсенал". У політичних колах Чехії стався розкол: президент країни Мілош Земан заявив, що нагнітання ситуації довкола вибухів є грою спецслужб, а доказів причетності до них "російських агентів" немає. У свою чергу, в прокуратурі Республіки підозрюють в організації вибухів російські спецслужби. "Коментарі" розповідали, що ряд чеських політиків навіть запропонували звинуватити президента в державній зраді.

Раніше "Коментарі" повідомляли про те, що на території арсеналу зберігання боєзапасу Збройних Сил України пожежі відбуваються регулярно, часто вони є наслідком степових пожеж.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися