Комунальне підприємство судитиметься з харків’янами за борги

Підприємство готове йти на контакт, проте лише до рішення суду

Понад 7 мільярдів гривень боргу від населення і надважка ремонтна кампанія: комунальне підприємство "Харківські теплові мережі" опинилося у скрутному становищі. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію КП "ХТМ".

На сьогодні обсяги ремонтних робіт у десятки разів перевищують мирний регламент. А фінансування тримається виключно на підтримці міського бюджету та закордонних кредитах. Натомість основне джерело фінансування підприємства – оплата від споживачів.

Ігор Горішний фінансовий директор КП "ХТМ":

"На третьому році  війни харків’яни опинилися в різних складних життевих ситуаціях: в когось повністю зруйноване житло, в когось частково, хтось вимушений був виїхати і мешкає за межами міста, хтось залишився в місті Харкові, але є одна така зовсім не гарна тенденція: дуже багато споживачів не хочуть оплачувати послуги, які надає підприємство з постачання теплової енергії та гарячої води в силу різних об’єктивних чи суб’єективних причин".

Тепло не можна відключати навіть за борги, але самі борги можна стягувати – або добровільно, або примусово через суд. Крім того, 6 травня цього року набрав чинності закон, згідно з яким банки можуть блокувати рахунки.

Ігор Горішний: "Ми вимушені прийти до такої не зовсім популярної міри, як подача в суд, наголосити на тому, що це не просто слова, і те, що ми направляємо в смс повідомлення про те, що готуються позови до суду, то вони дійсно готуються.

Краще вести діалог, ну ми завжди готові йти на зустріч, якщо людина веде діалог, і ми в кожному окремому випадку будемо приймати рішення, звичайно, на користь людини".

Якщо ж боржник не йде на контакт, у комунальників іншого виходу немає, як спиратися на закон. Тільки за 2023 рік і перше півріччя 2024-го на користь підприємства було винесено понад 10 000 судових рішень на загальну суму 560 мільйонів гривень.

Ігор Горішний:  "Що стосується уже коли рішення винесено, то вплинути на його хід ми вже практично не можемо, там уже все: боржник виявлений судом, прийняте відповідне рішення і вже тоді вступають в дію і в силу виконавці, які виконують свою роботу, відповідно до їхнього законодавства. Тому абсолютно можливе і блокування рахунків, арешт майна, автомобілів, земельних ділянок".

Підприємство теж має зобов’язання: сплатити за спожитий газ, електроенергію, матеріали для ремонтно-будівельних робіт та зарплатню працівникам, які мають лізти у траншеї і міняти труби  попри обстріли і сигнали тривоги.

"Головний ресурс – час! І його дуже мало – тільки поки сонце високо, хоч і на вулиці +40! Для того, щоб місто пережило зиму, протягом короткого літа теплоенергетикам потрібно зробити неможливе – повністю децентралізувати систему опалення мегаполіса, яка будувалася 90 років! Це питання виживання міста в умовах війни. Містянам зі свого боку потрібно лише вчасно сплатити рахунок", – наголошують на підприємстві.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися