За харківському "Елетроважмашу" завершили досудове розслідування (фото, відео)
Підозрюваним главам держпідприємства загрожує до 8 років в'язниці
Харківська місцева прокуратура №3 оголосила про закінчення попереднього розслідування в кримінальному провадженні щодо двох посадових осіб ДП "Завод" Електроважмаш ". Про це повідомляє пресслужба відомства.
У прокуратурі додали, що двоє колишніх начальників підприємства звинувачуються в скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки), а також одному із заступників вищого керівництва - в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України (розтрата чужого майна службовою особою шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчинене у великих розмірах).
Керівник Харківської місцевої прокуратури №3 Руслан Скуратович розповів, що в ході досудового розслідування встановлено, що ДП "Завод" Електроважмаш "і підприємство Лондоні уклали договір на постачання обладнання.
У період з грудня 2019 по квітень 2020 один із заступників вищого керівництва даного підприємства, погоджував постачання тягового агрегату і точно знав, що його планова собівартість і фактична вартість виробництва вище ціни продажу.
Попри те, що представнику вищого керівництва заводу було відомо про даний факт, зазначений керівник, недобросовісно ставлячись до своїх службових обов'язків, підписав специфікацію і додаткову угоду, згідно з яким передбачене постачання агрегату покупцеві за заниженою ціною.
Надалі один із заступників вищого керівництва ДП підписав дві міжнародні товарно-транспортні накладні, згідно з якими підприємство відвантажило чотири одиниці тягового агрегату на користь іноземного підприємства. При цьому встановлено, що кінцевим одержувачем є Брянський машинобудівний завод, який є найбільшим виробником маневрових і магістральних теплотягів в Російській Федерації.
Загальна сума збитків, завданих підприємству, складає понад 1 млн грн.
З метою забезпечення відшкодування завданих збитків, на майно підозрюваних накладено арешт. Також заступника вищого керівництва підприємства усунули на час слідства від займаної посади.
Представнику вищого керівництва заводу, який підозрюється в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Санкція ч. 4 ст. 191 КК України, за якою повідомлено про підозру заступнику керівника підприємства, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.