У Харкові університет занедбав історичну будівлю: прокуратура подала позов

Прокуратура вимагає привести у належний стан об‘єкт культурної спадщини вартістю майже 155 млн. грн.

Керівником Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова подано до суду позовну заяву в інтересах держави про зобов’язання вжити невідкладних дієвих заходів з метою збереження об'єкта культурного надбання. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської обласної прокуратури.

Встановлено, що адміністрацією Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця прийнято на баланс нежитлову будівлю по вул. Полтавський Шлях, що перебуває на державному обліку як пам’ятка містобудування та архітектури місцевого значення. Оціночна вартість об‘єкта складає майже 155 млн гривень. 

Згідно з інформацією Департаменту містобудування та архітектури Харківської обласної державної (військової) адміністрації, на зазначену пам’ятку з навчальним закладом укладався охоронний договір у 2006 році, термін дії якого скінчився ще у 2011 році. Звернень щодо його пролонгації від балансоутримувача не надходило.

З вказаного часу будівля-пам'ятка архітектури жодного дня не використовувалася в освітніх цілях, оскільки перебуває у занедбаному стані та потребує проведення ремонтних робіт. З 1957 року капітальний ремонт пам’ятки не проводився: у конструкціях будівлі виникли тріщини, є дефекти в покрівлі і перекриттях.

Слід зазначити, що бездіяльність щодо цієї пам’ятки з кожним роком погіршує її стан через дію природних чинників, призводить до збільшення як кількості та обсягу робіт, так і їх загальної вартості, а також може спричинити повне руйнування та неможливість відновлення пам’ятки. 

Вказані порушення стали підставою для звернення окружної прокуратури до суду. У позовній заяві прокурор через суд просить зобов’язати навчальний заклад укласти охоронний договір та привести пам‘ятку культурної спадщини у належний стан шляхом проведення консерваційних, реставраційних та протиаварійних робіт.

Наразі Харківським окружним адміністративном судом відкрито провадження у справі.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Як харків’яни оплачують комунальні послуги та чи зможуть "триматися на плаву" тепломережі

У КП "Харківські теплові мережі" розповіли, завдяки чому підприємство працює

Важкий опалювальний сезон –  велика ремонтна кампанія. В планах КП "Харківські теплові мережі" – 7 великих об’єктів, 220 кілометрів мереж, 21 ЦТП, 20 теплових камер, 14 мобільних котелень. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію комунального підприємства.

Такий обсяг робіт несе величезне фінансове навантаження як на саме підприємство, так і на міський бюджет.

Ігор Терехов розповів, куди ховатися у Харкові під час тривоги

Під час сигналу повітряної тривоги харків’яни можуть безперешкодно заходити до всіх укриттів. Про це в ефірі національного телемарафону повідомив міський голова Ігор Терехов. Він зазначив, що через близькість Харкова до кордону з рф питання роботи укриттів знаходиться на особливому контролі.

Також він підкреслив, що станції харківського метрополітену працюють у режимі укриттів цілодобово. Нагадаємо, що за потреби харків'яни можуть скористатися інтерактивною картою укриттів. Крім того, в місті встановлені інформаційні вказівники з напрямком руху до найближчих сховищ.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися