Хто може не платити за ЖКП в умовах воєнного стану

Умови оплати комунальних послуг у випадку відсутності споживача та інших осіб в оселі прописані у відповідному законі

Внутрішньо переміщені особи можуть не сплачувати деякі комунальні послуги, надавши виконавцю відповідні документи. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на роз'яснення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Питання надання та оплати комунальних послуг регулюється Законом № 2189 (“Про житлово-комунальні послуги” від 9 листопада 2017 року). У ст. 7 документа вказано, що споживач має право на неоплату вартості ЖКП і разі відсутності його та інших осіб понад 30 календарних днів. Тут є кілька моментів - умова не діє при: 

- оплаті опалення (квартира приєднана до мережі та в неї подається теплоносій);

- наявності лічильників води - у такому випадку розрахунок вартості послуги відбувається за показами приладів обліку,

- оплаті послуги з управління багатоквартирним будинком. Адже сплачуючи кошти за дану послугу власники чи співвласники беруть участь в утриманні спільного майна, що їм належить. Відповідно до закону вони зобов'язані відшкодовувати витрати, пов’язані з утриманням багатоквартирного будинку.

Тож, за законом,  споживачі, які тимчасово залишили свої домівки, можуть скористатися своїм правом не сплачувати комунальні послуги з: 

  • централізованого водопостачання та водовідведення,

  • постачання гарячої води,

  • поводження з побутовими відходами.

Для цього потрібно надіслати виконавцю послуги заяву та довідку з тимчасового місця проживання, лікування, проходження військової служби, довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Щоб оперативно комунікувати з постачальником, споживачі можуть надсилати відповідні документи за допомогою засобів електронного зв’язку.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що внаслідок масованих ракетних обстрілів інфраструктури по всій країні, теплопостачання в Харкові довелося запускати чотири рази. І через перепади напруги та тиску в системі виникають дефекти. Теплоенергетики встигають щодоби усувати два - три десятки дефектів.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися