Фабрика на Харківщині виготовляє антибактеріальний папір з тетрапаків та чистить річку

Незважаючи на те, що сама фабрика не зливає шкідливі речовини в річку, процес її очищення взяла на себе

Зміївська паперова фабрика, що на Харківщині, взяла на себе відповідальність за очищення каналу, який проходить поблизу виробництва. Про це розповіли на сторінці фабрики у Facebook.

За словами директора підприємства, яке займається переробкою вторинної сировини та виготовленням паперу, Юрія Калиниченко, після переробки макулатури залишаються крейда та крохмаль, які осідають на місці перезабору технічної води.

"Це місце - заболочена ділянка. Однак після довготривалої зими, з потеплінням талі води разом із крейдою та крохмалем потрапили до каналу, що призвело до замутнення води в ньому. Із відповідальністю заявляємо, що фабрика не використовує шкідливих речовин, відходи виробництва є безпечними для навколишнього середовища", - розповів директор.

За його словами, підприємство нічого не зливає безпосередньо до каналу, але, оскільки воно опосередковано причетне до забору води, то бере на себе зобов'язання розчищення акваторії каналу.

Зміївська паперова фабрика входить до видавничої корпорації "Ранок" і є єдиним в Україні підприємством, яке займається переробкою тетра-паків, та подальшим виготовленням з них паперу та спеціальних "гранул", з яких потім виготовляють плитку, кришки люків, стічні жолоби. У видавництва навіть є дитячі книжки, які вироблені повністю з вторинної сировини. Тетра-паки з-під молока, соків, вершків тощо привозять на переробку зі всієї України та, навіть, з Європи.

Для закріплення обкладинок та пакування на заводі також виготовляють екологічний паперовий скотч, у якому замість синтетичного клею використовують крохмальний розчин.

За словами директора корпорації "Ранок", на виробництві відмовилися від застосування хлору під час відбілювання паперу, а екологічність та безпека виробництва сертифіковані за FSC.

Нагадаємо, раніше "Коментарі" розповідали, що Зміївська паперова фабрика почала виготовляти антибактеріальний папір, та подала заявку на патентування винаходу.Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події у Харкові та області!


Сергей

6 квітня 2021, 20:49

Зачёт Змиевской бумажной фабрике!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися