Жителям Харківської області розповіли про необхідну профілактику для дітей

Щоб уникнути комп’ютерного зорового синдрому, необхідно дотримуватися деяких правил

При роботі за монітором потрібно проводити профілактику комп’ютерного зорового синдрому. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Старосалтівської селищної ради.

Заклади освіти Чугуївського району через російську військову агресію та загрозу ракетних ударів працювали дистанційно. Тож діти змушені були більше часу, ніж передбачено санітарним законодавством, проводити за моніторами. Це не могло не позначитися на зоровій функції очей.

У селищній раді наголосили, що постійний контакт з монітором комп'ютера, планшету, смартфону негативно впливає на зір, призводить до зорової втомлюваності та погіршення здоров’я очей. Виникає так званий комп’ютерний зоровий синдром, який характеризується:

  • зоровою стомлюваністю, головним болем та болями в очах;

  • почервонінням очей, сльозотечею, відчуттям стороннього тіла в очах, сухістю;

  • порушенням фокусування, затуманенням зору тощо.

Основними причинами появи комп’ютерного зорового синдрому називають неправильну робочу позу; тривале напруження м’язів ока; нестабільність відстані між очима й екраном; перефокусування за наявності відблисків, віддзеркалень на поверхні екрана; низька частота моргання; низька вологість, дисперсні частинки та пил у приміщенні; неправильне освітлення: недостатня яскравість, мерехтіння, коли джерело світла позаду.

Щоб уникнути комп’ютерного зорового синдрому, необхідно дотримуватися наступних правил:

  • для щоденного використання обирати великі екрани, працювати на більшій відстані від них;

  • кожні 20 хвилин робити перерву на 20 секунд і дивитися на велику (понад 6 м) відстань;

  • здійснювати регулярні провітрювання у приміщенні; підтримувати рівень зволоженості повітря 30-60% у теплу пору року та 30-45% - у холодну;

  • здійснювати роботу у правильній позі: монітор комп'ютера потрібно встановити на відстані 40-75 см; дисплей виставити так, щоб погляд був на 20˚ нижче горизонтальної лінії; щоб м’язи спини не перевантажувалися - спинка стільця повинна мати невелике відхилення назад;

  • освітлення повинне бути рівномірним, достатньо яскравим; спектрально повноцінним, без відблисків і мерехтіння.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що у Харківській області планують відновити офлайн-навчання.




Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися