Які професії найчастіше обирають у Харківській області
Ваучер дає змогу здобути новий фах або підвищити кваліфікацію за вже набутою професією
У Харківській області з початку року ваучер на навчання отримали 472 особи та отримали змогу підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської обласної служби зайнятості.
З них отримали ваучери на навчання:
медсестринство – 202,
кухар – 142,
медицина – 21,
психологія – 15,
фармація – 13.
У службі зайнятості пояснили, що отримання ваучера – це можливість, яка надається особам певних категорій, здобути новий фах або підвищити кваліфікацію за вже набутою професією або спеціальністю, а для роботодавців – мати кваліфікований персонал.
“Обирати місце навчання можна з-поміж професійно-технічних та вищих навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, які мають ліцензію на провадження такого виду діяльності за затвердженим Міністерством економіки переліком професій та спеціальностей”, - розповіли у центрі зайнятості.
Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли, що у Балаклійській громаді надали рекомендації керівникам та власникам суб’єктів господарювання усіх форм власності з метою підвищення мотивації до праці.
В адміністрації порекомендували роботодавцям:
не допускати необґрунтованого запровадження неповного робочого дня чи тижня для збереження страхового стажу працівників;
у випадках тимчасових фінансово-економічних труднощів зменшувати тривалість робочого часу на період не більше трьох місяців, з оплатою відпрацьованого часу відповідно до вимог чинного законодавства України, але не менше ніж законодавчо встановлений рівень мінімальної заробітної плати;
оплачувати час простоїв не з вини робітника з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу), але не менше мінімальної заробітної плати, встановленої чинним законодавством, що дозволить зберегти страховий стаж для призначення пенсії.