У Харківській області ще не звільнили 77 населених пунктів

Дані на 5 жовтня.

Контрнаступ на Харківщині просувається, за даними станом на 5 жовтня, в окупації російських військ залишаються ще 77 населених пунктів області. Про це "Суспільному" розповіла речниця голови Харківської ОВА Олена Шаповал, інформують "Коментарі. Харків".

Це 4,4% від загальної кількості населених пунктів Харківської області. За даними обладміністрації, в окупації перебувають населені пункти Дворічанської, Куп'янської, Курилівської та Петропавлівської громад Куп'янського району.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

Уряд виділивмільйони гривень, щоб відновити звільнені території Харківщини. Згідно рішення Кабміну – деокупована Харківщина отримає 300 мільйонів на відновлення.

4 жовтня для відбудування та відновлення інфраструктури звільнених від російської окупації населених пунктів Харківщини Кабінет міністрів України виділив 300 мільйонів гривень. Про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в етері телемарафону "Єдині новини", інформують "Коментарі. Харків".

Вона зазначила, що так само, як і Харківська область, гроші на відновлення отримають і інші регіони України, що були зруйновані під час війни.

“Ви ж розумієте підступність ворога. Вони знищують інфраструктуру, критичну інфраструктуру, енергетичні об’єкти. Ми це все розуміємо і тому готуємось, щоб евакуація була швидкою, гуманітарне реагування було негайним”, – підкреслила міністерка.

Ірина Верещук також повідомила, що наразі ворог намагається завдати якомога більшого болю саме цивільному населенню, викликавши відтік людей.

Усього на швидке відновлення постраждалих від війни регіонів, Уряд вже спрямував понад 4 мільярди гривень з держбюджету. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram.

Найбільше коштів направлено на Харківську, Київську, Чернігівську та Сумську області. Майже на двох тисячах об’єктів роботи завершено, повідомив прем’єр.

“Відновлення пошкодженої Росією комунальної та енергетичної інфраструктури, передусім на деокупованих територіях, є одним із ключових напрямків підготовки уряду до опалювального сезону. Працює урядовий штаб, який координує цю роботу”, – зазначив Шмигаль.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися