У Харківській області ситуація з електропостачанням покращується

Багато деокупованих населених пунктів живуть без світла майже спочатку війни.

Фахівці Дергачівського району електричних мереж (РЕМ) АТ "Харківобленерго" продовжують повертати світло до населених пунктів, які були знеструмлені з початку війни. Так, електропостачання повністю відновлено в селі Безруки. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію АТ "Харківобленерго".

Як повідомили у Дергачівському РЕМ, зараз ремонтні бригади працюють в селі Слатине, де заживлено вже понад 600 домоволодінь. Для того, щоб в селі почало з'являтися світло, довелося відновити п'ять електропідстанцій, замінити пошкоджені трансформатори та опори, відремонтувати високовольтні та низковольтні повітряні лінії. За словами енергетиків, роботи тут ще багато.

"Руйнування дуже великі. Тільки для заживлення перших споживачів було виконано заміну трьох трансформаторів та 30-ти високовольтних опор. І це тільки початок", - зазначили в Дергачівському РЕМ.

Тим часом інший підрозділ обленерго – Харківський високовольтний РЕМ (ХВРЕМ) – продовжує відновлювати підстанції та повітряні лінії Дергачівської територіальної громади. У планах на початок наступного року – заживлення села Прудянка, яке залишається знеструмленим з 3 березня.

"Після відновлювальних робіт на підстанції, а також коли сапери проведуть розмінування, і ми зможемо відремонтувати всі пошкоджені лінії, сюди подадуть напругу. Далі будемо працювати над відновленням електропостачання в селах Цупівка, Великі і Малі Проходи, Токарівка та Кочубеївка. Робимо все можливе, щоб люди якнайскоріше отримали світло"", – зазначили у Дергачівському РЕМ.

Раніше "Коментарі. Харків" повідомляли:

У зруйнованому будинку Харкова зроблять музей

Найбільше у Харкові зруйновано будинків на Північній Салтівці.

Харківський міський Ігор Терехов провів зустріч з головою Державного агентства розвитку туризму в Україні Мар‘яною Олеськів. Про це повідомляють "Коментарі. Харків" з посиланням на інформацію Харківської міської ради.

Під час бесіди основну увагу мер зосередив на безпекових аспектах, враховуючи близькість Харкова до зони ведення бойовий дій та ризики нанесення росіянами ракетних ударів по ньому.

Ігор Терехов зазначив, що до війни міська влада активно розробляла екскурсійні маршрути символічними та знаковими локаціями міста, втім, через війну плани змінилися. Зараз у пріоритеті – створити військовий музей та облаштувати Музей пам’яті, який знаходитиметься в одному з зруйнованих будинків на Північній Салтівці.

"Безпека – це головне. Ми можемо з вами робити багато цікавих і корисних речей, запрошувати туристів, але чого вони будуть варті, якщо гості не почуватимуться у безпеці? Ми хочемо спершу зробити військовий музей, адже саме завдяки військовим Харків вистояв, а також облаштувати Музей пам’яті на Північній Салтівці у зруйнованому росіянами будинку. Цей комплекс слугуватиме нагадуванням про пережиті харків‘янами жахіття. І є ще багато ідей. Деякі з них стосуються Харківської області, бо наш ворог зруйнував близько 50 пам’ятників архітектури в регіоні, в тому числі і музей Григорія Сковороди", - зазначив міський голова.

Внаслідок обстрілу Харкова поранено людину – Олег Синєгубов

Вранці окупанти нанесли ракетний удар по Харкову.

Сьогодні вранці російські війська нанесли черговий ракетний удар по Харкову. За інформацією начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова, ракета влучила в Слобідському районі Харкова.

Внаслідок вибуху поранення отримав 48-річний чоловік. Він зараз перебуває у лікарні у стані середньої тяжкості.



Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
Поділитися